Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Implanty zębowe – sposób na piękny uśmiech

Implanty zębowe - sposób na piękny uśmiech

Poprawne uzębienie znacznie wpływa na codzienne funkcjonowanie każdego człowieka. Niektóre losowe zdarzenia w życiu, sprawiają, że tracimy swoje naturalne zęby. Dla wielu osób jest to nie tylko problem związany z jedzeniem, ale także obciążenie psychiczne. Jednym z ratunków są implanty dentystyczne, które mogą pomóc wrócić do dawnego stanu rzeczy. 

Jak przebiega uzupełnianie zębów implantami?

Zabieg implantacji zęba to technika chirurgiczna, w której sztuczny korzeń zastępuje naturalny. Implant dentystyczny lub tytanowe mocowanie, które ma przypominać korzenie zębów, można umieścić w szczęce dokładnie w miejscu, w którym kiedyś znajdował się brakujący ząb. Implant na miejscu zapewnia naturalny wygląd i siłę zgryzu, aby rozwiązać problemy jamy ustnej, takie jak brakujące lub uszkodzone zęby, dlatego jeżeli rozważasz wymianę lub uzupełnienie zębów, procedura implantów zębowych Kraków jest zdecydowanie najkorzystniejszą opcją w tym temacie. Ponadto implanty dentystyczne pomagają zapobiegać zmniejszaniu się masy kostnej pod dziąsłem, ponieważ stymulują wzrost kości w porównaniu z innymi środkami, takimi jak protezy i korony.

Dlaczego implanty zębowe Kraków to najlepsza opcja?

Po utracie swoich naturalnych zębów, wiele osób zastanawia się, czy ta opcja jest najkorzystniejsza. Biorąc pod uwagę chęć powrotu do dawnego funkcjonowania, implanty zębów w Krakowie, mogą być najlepszą alternatywą. Oto kilka korzyści płynących z takiego, a nie innego wyboru uzupełnienia uśmiechu:

  1. Zapobiega niszczenia kości – kiedy tracisz zęby, masz również tendencję do utraty masy kostnej w szczęce. Twoja szczęka potrzebuje stymulacji, którą otrzymuje, gdy zęby łączą się, aby utrzymać swoją masę. Implanty dentystyczne to jedyna opcja wymiany zębów, która zastępuje również stymulację kości szczęki, pomagając zapobiegać utracie kości.
  2. Pasują do Twoich naturalnych zębów – Implanty dentystyczne występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Twój specjalista będzie współpracował z Tobą w celu zaprojektowania implantów, które będą pasować kolorem do otaczających zębów i idealnie wpasują się w lukę. Nikt poza Tobą i Twoim dentystą nie będzie mógł rozróżnić, które zęby to implanty.
  3. Przywraca siłę zgryzu – Ponieważ implanty dentystyczne są zakotwiczone w szczęce za pomocą tytanowego słupka, który zastępuje korzeń zęba, pozwalają one gryźć z mniej więcej taką samą siłą, jakiej można użyć w przypadku naturalnych zębów. Inne opcje wymiany zębów nie przywracają tak dużej siły zgryzu, ponieważ znajdują się one na dziąsłach i nie są zakotwiczone w miejscu.
  4. Zapobiega zmianom kształtu twarzy – Twoje zęby wspierają twoją strukturę twarzy. Kiedy tracisz zęby, tracisz to wsparcie, co ostatecznie powoduje, że twoja twarz zmienia kształt, przez co wyglądasz na starszą osobę. Implanty dentystyczne zapewniają podobne wsparcie dla twarzy jak naturalne zęby, zapobiegając zmianie jej kształtu.
  5. Umożliwia naturalną mowę – Niektóre opcje wymiany zębów, takie jak proteza zębowa, mogą wpływać na zdolność poprawnego wymawiania słów. Braki w uzębieniu mogą również wpływać na mowę. Ponieważ implanty dentystyczne działają jak naturalne zęby, umożliwiają łatwą i naturalną dykcję.
  6. Zapobiegają ubytkom zębowym – O sztuczne zęby nadal trzeba dbać, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii w jamie ustnej i powodowaniu infekcji, ale materiał, z którego wykonane są implanty dentystyczne, nie może ulec rozkładowi. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się o ubytki w implantach dentystycznych!
  7. Łatwe w pielęgnacji – Implanty dentystyczne nie wymagają zakupu żadnych specjalnych produktów do ich czyszczenia lub pielęgnacji. Nie potrzeba kubeczków, tabletek czyszczących, kleju ani specjalnych nici dentystycznych. Po prostu szczotkujesz i nitkujesz, tak jak w przypadku naturalnych zębów.

Sprawdź ofertę implantologiczną w Centrum Galeria Uśmiechu!Podobne tematy