Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry? Który z nich wybrać?

Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry? Który z nich wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów aloesowych. Jest żel, sok z liści i krem. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt w oparciu o konkretne potrzeby Twojej skóry. Możesz zastosować żel do twarzy i ciała lub wymieszać go z wodą, aby uzyskać kojący zabieg na twarz.

Żel lub sok z liści

Sok i żel z liści aloesu zawierają szereg antyoksydantów, w tym sześć substancji antyseptycznych, które zwalczają grzyby i bakterie. Mają również silne właściwości przeciwzapalne. Aloes jest również skuteczny w walce z trądzikiem, ponieważ posiada kwas salicylowy, który pomaga zrzucić martwe komórki skóry i zmniejszyć stan zapalny.

Aloes to bylina należąca do rodziny Asphodelaceae – sekcja ta pochodzi od autora strony Pilny Uczeń. Groszkowe, zielone liście rośliny zawierają różne przeciwutleniacze, w tym kwas foliowy i cholinę. Posiada również osiem enzymów, w tym substancję znaną jako Bradykinaza, która pomaga zmniejszyć stan zapalny. Inne enzymy zawarte w roślinie pomagają organizmowi rozkładać cukry.

Żel aloesowy można uzyskać, zbierając liście z rośliny aloesowej. Liść przecina się na pół, a żel należy wyskrobać za pomocą łyżki. Wyciąg ten należy schłodzić przed nałożeniem go na skórę. Jest on również skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych.

Powder

Hiperpigmentacja to powszechna choroba skóry spowodowana nadmiarem melaniny. Ten pigment odkłada się w skórze i powoduje, że niektóre części wydają się ciemniejsze niż reszta ciała. Może to dotyczyć osób w każdym wieku i każdej płci. Na szczęście aloes może pomóc w naturalnym rozjaśnianiu przebarwień.

Aloes jest dostępny w postaci żelu, proszku i płynu. Żel pozyskiwany jest z wnętrza liścia. Aby zrobić proszek, należy oddzielić żel od kłującej łodygi. Po oddzieleniu, proszek można przechowywać w lodówce przez tydzień i używać w razie potrzeby.

Aloes zawiera przeciwutleniacze i witaminy, które mogą pomóc rozjaśnić przebarwienia skóry. Stosowany na dotknięte obszary na twarzy, żel z aloesu może pomóc zmniejszyć pigmentację w czasie. Należy powtarzać ten zabieg przez pięć dni, aby zobaczyć znaczącą poprawę wyglądu przebarwień.

Liquid

Aloes ma wiele korzyści dla skóry, w tym jego zdolność do zmniejszenia przebarwień skóry. Jest ładowany z przeciwutleniaczami i witaminami, które pomogą wyrównać koloryt skóry i zapewnić wyniki w ciągu zaledwie siedmiu dni. Możesz użyć go do leczenia hiperpigmentacji, pocierając żel na odbarwionym obszarze. Pozostaw go na 20-30 minut przed spłukaniem. Powtarzaj ten proces codziennie przez co najmniej pięć dni.

Żel aloesowy można uzyskać z roślin uprawianych w domu lub w drogerii. Przy zakupie żelu aloesowego upewnij się, że jest on świeży i czysty. Jeśli masz alergię na lateks, unikaj stosowania żelu. Powinieneś przetestować go najpierw na wewnętrznej stronie łokcia, aby upewnić się, że nie jesteś uczulony.

Niektórzy ludzie stosują żel aloesowy jako środek do leczenia hiperpigmentacji. Może on pomóc zmniejszyć wygląd przebarwionych obszarów, ale może nie być wystarczająco skuteczny, aby całkowicie usunąć ciemne plamy.

Krem

Nakładanie kremu aloesowego na skórę z przebarwieniami jest skutecznym sposobem na pozbycie się przebarwień. Możesz wymieszać żel z sokiem z cytryny lub wodą różaną, aby stworzyć pastę i nałożyć ją na dotknięty obszar. Odczekaj 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Ta kombinacja pomoże Ci odzyskać kolor skóry do naturalnego odcienia.

Żel można uzyskać bezpośrednio z rośliny aloesu lub zakupić w sklepie ze zdrową żywnością lub w aptece. Najlepiej jest używać żelu aloesowego, który nie został ustabilizowany na półce. Produkty z półki mogą zawierać tylko niewielką ilość aloesu i nie są tak skuteczne jak świeży żel. Pamiętaj również, aby najpierw przetestować żel aloesowy na wewnętrznej stronie łokcia, jeśli jesteś uczulony na lateks.

Jednym ze sposobów stosowania żelu aloesowego na skórę jest nakładanie go na chore miejsce kilka razy dziennie. Możesz również spożywać żel aloesowy w formie smoothie, miksując go z odrobiną wody. Żel aloesowy jest potężnym środkiem złuszczającym skórę. Wypróbuj go na swojej skórze kilka razy dziennie, a powinieneś zobaczyć znaczące rezultaty w ciągu kilku tygodni.

Podobne tematy