Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Usunięcie hemoroidów – jak przygotować się do zabiegu

Usunięcie hemoroidów - jak przygotować się do zabiegu

Jeśli myślisz o chirurgicznej hemoroidektomii, być może zastanawiasz się, jak się do niej przygotować. Ważne jest, aby pamiętać, że do zabiegu zostanie podane znieczulenie ogólne lub miejscowe. W większości przypadków nie będzie Pan/Pani odczuwał/a bólu podczas zabiegu, chociaż prawdopodobnie wystąpi pewna bolesność i krwawienie po zabiegu. Należy również zaplanować zrównoważoną dietę po zabiegu.

Przygotowanie do hemoroidektomii chirurgicznej

Hemoroidektomia chirurgiczna polega na usunięciu hemoroidów. Podczas tego zabiegu chirurg wykona nacięcie w kanale odbytu i za pomocą skalpela lub lasera wytnie hemoroidy. Nacięcie jest następnie zamykane przy użyciu rozpuszczalnych szwów. Niektóre procedury hemoroidektomii obejmują również użycie lasera do uszczelnienia naczyń krwionośnych. Najnowszą techniką hemoroidektomii chirurgicznej jest tzw. atomizacja. Do rozbicia masy hemoroidalnej wykorzystywana jest próżnia, co umożliwia chirurgowi jej usunięcie. Po zabiegu pacjent zostanie przeniesiony do sali pooperacyjnej, aby odzyskać siły.

Pacjenci muszą przestrzegać ścisłych wytycznych w celu przygotowania się do zabiegu. Muszą unikać podnoszenia ciężarów i jedzenia przez kilka godzin przed zabiegiem. Nie powinni również przyjmować NLPZ lub innych leków, które zwiększają ryzyko krwawienia. Zalecane jest również oczyszczanie jelita grubego. Niektóre produkty do oczyszczania jelita grubego są dostępne bez recepty.

Dzień po zabiegu hemoroidektomii chirurgicznej może Pani/Pan wznowić branie prysznica. Należy jednak unikać kąpieli z użyciem mydła. W tym czasie należy unikać prowadzenia samochodu. Ponadto, ważne jest, aby poinformować firmę ubezpieczeniową o tym, kiedy będzie można ponownie prowadzić samochód. W ciągu tygodnia powinieneś być w stanie wznowić lekkie czynności i wrócić do normalnego życia.

Należy również upewnić się, że ktoś będzie dostępny, aby odwieźć Państwa do domu. Przed zabiegiem należy zgłosić się do szpitala i przebrać w fartuch szpitalny. Pielęgniarka chirurgiczna przejrzy listę leków i zapisze parametry życiowe. Pielęgniarka chirurgiczna założy również linię dożylną (IV).

Oprócz znieczulenia miejscowego może być konieczne wykonanie blokady rdzeniowej. Blokada rdzeniowa polega na podaniu znieczulenia przez kręgosłup w plecach. Znieczulenie to powoduje całkowitą utratę przytomności podczas zabiegu. Podczas usuwania hemoroidu przez chirurga będziesz w stanie uspokojenia. Następnie rana może zostać pozostawiona otwarta lub zaszyta. Na miejsce operacji zostanie nałożona gaza z lekiem.

Tradycyjna metoda hemoroidektomii polega na wykonaniu małych nacięć wokół powiększonej poduszki hemoroidalnej i jej usunięciu. Niektórzy chirurdzy stosują również technikę zwaną HALO-RAR, która pozwala im na usunięcie hemoroidu i naczyń krwionośnych. Takie podejście łączone pozwala na wykonanie mniej traumatycznej hemoroidektomii i zmniejsza ból.

Przygotowanie do elastycznej sigmoidoskopii

Przed poddaniem się elastycznej sigmoidoskopii należy upewnić się, że zna się ryzyko związane z zabiegiem oraz instrukcje przekazane przez lekarza. Podczas zabiegu może wystąpić łagodny dyskomfort w jamie brzusznej. W pierwszym wypróżnieniu może pojawić się trochę krwi. Jest to normalne. Jeśli krwawienie nie ustępuje, należy skontaktować się z gastroenterologiem.

Elastyczna sigmoidoskopia może pomóc w diagnozie choroby poprzez obejrzenie dolnych 18 cali jelita grubego. Lekarz użyje małej kamery do przesłania obrazu jelita grubego na monitor komputerowy. Pomoże to lekarzowi zobaczyć tkanki i narządy, które znajdują się w okrężnicy. Dolne jelito jest podłączony do odbytnicy, która jest sześć cali długości. W odbytnicy znajdują się nerwy i mięśnie, które kontrolują wypróżnienia.

Zabieg ten jest często wykonywany jako procedura ambulatoryjna lub jako część pobytu w szpitalu. Przygotowanie do giętkiej sigmoidoskopii będzie się różnić w zależności od stanu zdrowia pacjenta i praktyki stosowanej przez lekarza. Większość osób nie wymaga znieczulenia lub środków uspokajających do zabiegu. Należy jednak zdjąć wszelką biżuterię i założyć fartuch szpitalny.

Dzień przed wykonaniem giętkiej sigmoidoskopii należy powstrzymać się od prowadzenia samochodu przez co najmniej 12 godzin. Jest to spowodowane tym, że Pana/Pani refleks i ocena sytuacji mogą być zaburzone. Może Pan/Pani również odczuwać skurcze, ale powinny one ustąpić po oddaniu gazów. Po tym czasie powinni Państwo być w stanie prowadzić samochód lub wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Chociaż zabieg ten jest niezwykle bezpieczny i rzadko wykonywany, istnieje ryzyko i powikłania. Jeśli wystąpi ból lub zaczerwienienie w okolicy flex sig, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Sporadycznie może wystąpić krwawienie do dwóch tygodni po zabiegu. Jeśli krwawienie utrzymuje się, konsultant może wymagać zastosowania innej procedury w celu rozwiązania problemu.

Chociaż giętka sigmoidoskopia nie pozwala lekarzowi na obejrzenie całej okrężnicy, nadal jest skutecznym sposobem wykrywania raka okrężnicy i nieprawidłowej tkanki. Jeśli w rodzinie występuje rak jelita grubego, porozmawiaj z lekarzem o czynnikach ryzyka i możliwościach leczenia tej choroby.

Przygotowanie do lewatywy solnej

Istnieje kilka rodzajów lewatyw, ale najpopularniejsza jest lewatywa solna. Istnieją również lewatywy z bisakodylu i lewatywy z oleju mineralnego. Przed wykonaniem lewatywy należy wypróżnić się, aby roztwór lewatywy mógł osiąść w jelicie grubym.

Lewatywy są stosowane w celu usunięcia odpadów i toksyn z okrężnicy. Większość zdrowych ludzi może wyeliminować masy kałowe bez pomocy lewatywy, ale zła eliminacja może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Lewatywa solna może być przygotowana w domu przy użyciu zwykłego roztworu soli fizjologicznej. Zaleca się, aby przed podaniem lewatywy skonsultować się z lekarzem, ponieważ lewatywa może mieć fatalne skutki, jeśli nie zostanie podana prawidłowo. Typowa lewatywa solna składa się z roztworu soli fizjologicznej, który jest wstrzykiwany do jelita za pomocą dużej strzykawki lub cewnika. Aby uczynić roztwór soli fizjologicznej bardziej skutecznym, można zmieszać w nim glicerynę, mydło kastylne i roztwór fosforanów. Alternatywnie, można użyć jednej łyżeczki soli kuchennej zmieszanej z 1000 cm3 wody. Roztwór ten można wprowadzić do okrężnicy za pomocą miękkiej silikonowej rurki zwanej cewnikiem Foleya

Enemy są stosowane w wielu celach medycznych. Mogą być stosowane w leczeniu zaparć i innych schorzeń układu pokarmowego. Stosuje się je również w celu przygotowania do zabiegów takich jak kolonoskopia. Chociaż skuteczność lewatyw nie jest udowodniona, wiele osób stosuje je bezpiecznie i skutecznie. Tak długo, jak przestrzegasz instrukcji dostarczonych przez dostawcę usług medycznych, lewatywy mogą być pomocnym narzędziem dla osób cierpiących na przewlekłe zaparcia i hemoroidy.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do ennemii solnej jest usunięcie wszelkich mas kałowych z okrężnicy. Pomoże to zmniejszyć ryzyko zakażenia. Następnie pacjent otrzyma sterylny fartuch chirurgiczny.

Drugim krokiem w przygotowaniu do lewatywy jest upewnienie się, że postępuje się zgodnie z etykietą informacyjną leku dla danej lewatywy. Ważne jest, aby przestrzegać wskazówek dotyczących dawkowania i nie przyjmować więcej niż jednej dawki w ciągu 24 godzin. Płyn do lewatywy może być mieszaniną słonej wody lub wody zmieszanej z sodą oczyszczoną. Niektóre lewatywy zawierają również środek przeczyszczający.

Przygotowanie do zbilansowanej diety po operacji

Po operacji na hemoroidy ważne jest, aby stosować zbilansowaną dietę. Twój lekarz może zalecić dietę płynną, aby uniknąć zaparć. Dieta ta składa się przede wszystkim z płynów i pokarmów, które w temperaturze pokojowej stają się klarowne. Płyny te są łatwiejsze do strawienia niż pokarmy stałe i pomagają w naturalnym wypróżnieniu. Osoby cierpiące na hemoroidy powinny starać się wypijać co najmniej 2,5 litra płynów dziennie.

Po operacji usunięcia hemoroidów ważne jest przestrzeganie zdrowej diety i programu ćwiczeń. Operacji usunięcia hemoroidów często towarzyszy ból, a okres rekonwalescencji może być długi. Dieta i ćwiczenia pomogą Ci uniknąć kolejnych epizodów objawów hemoroidów.

Zrównoważona dieta po operacji usunięcia hemoroidów wiąże się ze stopniową zmianą trawienia w Twoim organizmie. Jedzenie zbilansowanej diety pomoże Twojemu organizmowi szybciej się zagoić i zapobiegnie wchłanianiu przez organizm toksyn, które mogą pogorszyć objawy. Po operacji powinieneś unikać pikantnych potraw i alkoholu oraz upewnić się, że trzymasz się niskokalorycznej, wysokobłonnikowej diety. Możesz również jeść niewielkie ilości mięsa. Jeśli jesteś wegetarianinem, unikaj pokarmów wysokokalorycznych i wysokotłuszczowych.

Osoby, które rozważają poddanie się operacji usunięcia hemoroidów, powinny skupić się na pokarmach o wysokiej zawartości błonnika i niskiej zawartości tłuszczu. Pokarmy te złagodzą zaparcia, które są jedną z najczęstszych przyczyn powstawania hemoroidów.

W niektórych przypadkach operacja usunięcia hemoroidów może być przeprowadzona bez konieczności zmiany diety. Jeśli hemoroid jest duży i zakrzepnięty, operacja może być konieczna. ASCRS szacuje jednak, że mniej niż 10% przypadków wymaga usunięcia chirurgicznego.

Podobne tematy