Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Zabiegi mające na celu usunięcie obwisłej skóry

Zabiegi mające na celu usunięcie obwisłej skóry

Jeśli szukasz, aby pozbyć się obwisłej skóry, masz wiele opcji. Istnieją zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i niechirurgiczne. Najlepszą opcją jest konsultacja z dermatologiem. Oni będą pracować z tobą, aby wymyślić zindywidualizowaną strategię dla osiągnięcia wyniku, który chcesz.

Procedury niechirurgiczne

Istnieje kilka opcji usuwania obwisłej skóry. Niechirurgiczny lifting twarzy jest jedną z opcji, która zapewnia subtelną zmianę wyglądu twarzy. Podczas tego zabiegu chirurdzy plastyczni zmieniają położenie głębiej położonych tkanek twarzy, pozostawiając wolną skórę, która może być przeciągnięta przez zmienione położenie tkanek. Technika ta jest szybka i zwykle powoduje natychmiastową poprawę. Generalnie pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności w ciągu 10 do 2 tygodni od zabiegu.

Niechirurgiczne zabiegi na zwiotczałą skórę są coraz bardziej popularne i skuteczne. Mogą być wykonywane na każdej części ciała i zazwyczaj wymagają bardzo krótkiego lub zerowego czasu przestoju. Niektóre z dostępnych obecnie zabiegów opierają się na wykorzystaniu energii o częstotliwości radiowej do napinania skóry. Procedury te mogą być wykonywane na szyi, ramionach, udach, kolanach i twarzy i mogą być wykonywane bez inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Inną opcją jest ręczne urządzenie ultradźwiękowe. Ten rodzaj urządzenia ultradźwiękowego może stymulować produkcję kolagenu bez pobytu w szpitalu. Można je nabyć online lub w niektórych sklepach z artykułami kosmetycznymi. Jednak, aby zobaczyć wyniki, musisz być konsekwentny w użyciu. Niektóre niechirurgiczne zabiegi napinające skórę wymagają kilku sesji.

Niechirurgiczne zabiegi na zwiotczałą skórę obejmują laserowe napinanie skóry, wypełniacze skórne i Botox. Niektóre z tych zabiegów są mniej kosztowne niż operacja i mogą zapewnić natychmiastowe rezultaty. Te opcje są idealne dla pacjentów, którzy obawiają się przestojów i kosztów związanych z chirurgią plastyczną.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne mające na celu usunięcie zwiotczałej skóry brzucha mogą zredukować tłuszcz pacjenta i poprawić wygląd jego połowy. Zabiegi te usuwają nadmiar skóry i tkanki z dolnej części brzucha i mogą być wykonywane samodzielnie lub w połączeniu z brzuszkiem. W zależności od wielkości obszaru, którego dotyczy zabieg, podniesienie dolnej części brzucha może trwać od jednej do dwóch godzin. W niektórych przypadkach ubezpieczenie pokrywa tę procedurę, ale musisz przedstawić dokumentację medyczną, zanim będziesz się kwalifikować.

Najczęstsze negatywne efekty to asymetria konturów ciała i pojawienie się blizn. Jednak korzyści wynikające z lepszych konturów ciała mogą przeważyć nad negatywami. Procedura ta jest najlepsza dla pacjentów, którzy są w dobrym stanie zdrowia i stracili znaczną ilość wagi.

Zabiegi chirurgiczne mające na celu usunięcie zwiotczałej skóry ciała mogą pomóc poprawić wygląd ciała pacjenta, zwłaszcza po utracie wagi. Usuwanie nadmiaru skóry może być wykonywane na różnych częściach ciała i może być połączone z liposukcją w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Na przykład lifting ramion może zmniejszyć obwisłą skórę w okolicy pach, a także może usunąć nadmiar tłuszczu z szyi, policzków i karku.

Zabiegi chirurgiczne mające na celu usunięcie obwisłej skóry brzucha mogą również pomóc w redukcji rozstępów i poprawie konturu ciała. Podniesienie pleców może być również stosowane w celu zmniejszenia nadmiaru skóry w górnej części pleców. Chociaż zabieg ten pozostawia bliznę wzdłuż linii biustonosza, powinna ona z czasem zniknąć. Chirurg kosmetyczny może zalecić dodatkowe zabiegi poprawiające kontury ciała po utracie wagi.

Innym zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie obwisłej skóry jest panniculektomia, która jest często stosowana w połączeniu z brzuszkiem w celu usunięcia zwisającej skóry brzucha. Procedura obejmuje nacięcie w brzuchu, a pacjent zostanie poddany znieczuleniu ogólnemu podczas zabiegu. Zabieg może trwać kilka godzin.

Czas rekonwalescencji po abdominoplastyce z wysokim napięciem bocznym jest różny, w zależności od rodzaju zabiegu. Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby normalnie chodzić po operacji i do kilku tygodni, aby nosić do 15 funtów. Liposukcja, z drugiej strony, pozwala pacjentom wrócić do pełnej aktywności w ciągu kilku dni. Zabiegi chirurgiczne mające na celu usunięcie zwiotczałej skóry ciała mogą poprawić wygląd skóry po utracie wagi, ale nie zapobiegną jej zwiotczeniu.

Zabiegi chirurgiczne mające na celu usunięcie obwisłej skóry brzucha mogą zaowocować jędrniejszym, bardziej napiętym brzuchem i zmniejszeniem kieszeni tłuszczowych. Procedura ta jest szczególnie przydatna dla osób, które doświadczyły znacznej utraty wagi i nadal mają luźną skórę na brzuchu. Zabieg chirurgiczny może poprawić pewność siebie i obraz ciała pacjenta.

Procedury nieinwazyjne

Istnieje kilka niechirurgicznych procedur, które mogą radykalnie poprawić wygląd obwisłej skóry na twarzy i ciele. Metody te są mniej inwazyjne niż opcje chirurgiczne i są łatwe do odzyskania. Procedury te wykorzystują nowsze technologie do napinania luźnej skóry. Wciąż jednak istnieją luki w badaniach dotyczących ich skuteczności. W tym artykule przeanalizujemy dostępne dla Ciebie opcje.

Nieinwazyjne procedury usuwania zwiotczałej skóry obejmują mikronakłuwanie. Te nieinwazyjne zabiegi polegają na nakłuwaniu skóry małymi igiełkami w celu pobudzenia produkcji kolagenu. Ultherapy jest również doskonałą opcją, aby napiąć luźną skórę bez ryzyka operacji. Ważne jest jednak, aby zrozumieć związane z tym ryzyko przed rozważeniem tej procedury.

Laserowe napinanie skóry to kolejna niechirurgiczna metoda, która może poprawić wygląd zwiotczałej skóry. Procedura ta może być stosowana na dowolnej części twarzy i zwiększyć produkcję kolagenu, tworząc jędrniejszy wygląd. Procedura ta może być również stosowana w okolicy oczu, aby zapewnić nonsurgiczny lifting oczu. Procedura ta napina skórę wokół oka bez ryzyka znieczulenia lub przestoju. Ponadto może być również stosowany w połączeniu z wypełniaczami dermalnymi w celu redukcji dynamicznych zmarszczek wokół oka.

Energia ultradźwiękowa może być również wykorzystywana do liftingu skóry. Ultherapia, zwana również Ulthera, działa poprzez pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w organizmie. Ultherapy jest nieinwazyjny i zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA). Zabieg ten może być również stosowany do podnoszenia brwi, szyi, podbródka i decollettage.

Inne nieinwazyjne procedury usuwania zwiotczałej skóry obejmują napinanie skóry za pomocą częstotliwości radiowej. Fale podczerwieni i częstotliwości radiowej są wysyłane głęboko w warstwy skóry, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Procedura ta nie wymaga znieczulenia, ale wymagane jest kilka wizyt.

Lasery i zabiegi iniekcyjne to kolejna nieinwazyjna metoda liftingu skóry. Te nieinwazyjne zabiegi są bardzo skuteczne w usuwaniu oznak starzenia na twarzy bez skalpela i nacięć. Zabiegi laserowe mogą być powtarzane w zależności od potrzeb. Zabiegi laserowe są również skutecznym sposobem na odmłodzenie linii żuchwy.

Podobne tematy