Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Jak pozbyć się obwisłej skóry po ciąży

Jak pozbyć się obwisłej skóry po ciąży

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się obwisłej skóry. Możesz spróbować złuszczania, zdrowej diety lub ćwiczeń. Wszystkie te czynniki mogą pomóc kobiecie w przywróceniu skóry do stanu sprzed ciąży – informacja ta jest zasługą autora strony Domowe SPA – Domowe SPA to strona internetowa poświęcona urodzie, modzie i zdrowemu stylowi życia. Ćwiczenia również pomagają przywrócić ciało do stanu sprzed ciąży.

Złuszczanie

Pierwszym krokiem w każdej rutynie pielęgnacyjnej jest złuszczanie, które powinno być wykonywane codziennie. Złuszczanie może pomóc w walce z luźną skórą po ciąży. Pomoże również napiąć skórę i poprawić krążenie. Możesz użyć złuszczającego peelingu do ciała, aby poprawić wygląd skóry po ciąży.

Złuszczanie jest niezbędnym krokiem w rutynowej pielęgnacji skóry po porodzie, ponieważ eliminuje martwe komórki skóry, które uniemożliwiają wzrost nowej skóry. Poprawia również krążenie do powierzchniowych warstw skóry, co sprzyja jej elastyczności. Złuszczanie może również pomóc w napinaniu luźnej skóry, która może być bardzo frustrująca.

Kolejnym ważnym krokiem do uzyskania napiętej skóry po ciąży jest praktykowanie samoopieki. Stres tylko pogorszy stan Twojej skóry, więc zapewnienie, że utrzymasz swoje zdrowie psychiczne jest koniecznością. Spróbuj zaangażować się w działania, które Cię zrelaksują i pomogą Ci odzyskać energię.

Oprócz złuszczania, zdrowa dieta i suplementy kolagenowe mogą odmłodzić luźną skórę po ciąży. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym skóry i tkanki łącznej, a przyjmowanie suplementów kolagenowych może zwiększyć elastyczność skóry. Beta-karoten, czerwony pigment występujący w owocach i warzywach, również może pomóc Twojej skórze odzyskać elastyczność. Możesz również spróbować dodać więcej witaminy A do swojej diety.

Zdrowa dieta

Jedzenie różnorodnych pokarmów może pomóc ujędrnić zwiotczałą skórę po ciąży. Owoce i warzywa są szczególnie pomocne dla skóry i zawierają przeciwutleniacze, które zwalczają uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Spożywanie dużej ilości białka w diecie może również pomóc w ujędrnieniu luźnej skóry. Białko można uzyskać z różnych naturalnych źródeł, w tym mięsa, ryb i jaj.

Ćwiczenia to kolejny dobry sposób na ujędrnienie skóry po ciąży. Trening siłowy, taki jak szybki spacer, może budować masę mięśniową. To pomaga wypełnić skórę, która może dokręcić i wspierać luźną skórę. Używanie hantli, sztangi lub ćwiczeń z ciężarem ciała może wzmocnić skórę i zmniejszyć jej luźność.

Jedzenie zdrowej diety jest niezbędne dla Twojego metabolizmu. Jedzenie pokarmów zawierających duże ilości witaminy C i witaminy A może pomóc Ci zmniejszyć obwisłą skórę po ciąży. Witamina A działa jak humektant, przyciągając wodę do powierzchni ciała. Może również pomóc Ci zmniejszyć poziom stresu i poprawić nastrój. Ćwiczenia, takie jak joga czy pilates, również pomogą Ci ujędrnić mięśnie brzucha bez nadmiernego obciążania organizmu. Unikaj spania na plecach, gdyż powoduje to przesunięcie tłuszczu w dół i powstanie worka pod skórą.

Zbyt szybka utrata wagi może prowadzić do utraty skóry, dlatego najlepiej jest zrzucać kilogram po kilogramie. Utrata 1-2 funtów tygodniowo to zdrowy, zrównoważony cel. Ważne jest, aby pić dużo wody, aby utrzymać poziom nawodnienia organizmu, co jest niezbędne dla elastyczności skóry.

Zdrowa dieta jest również ważna, aby Twoja skóra mogła się zregenerować po ciąży. Odpowiednia dieta pomoże napiąć luźną skórę i poprawić jej elastyczność. Zdrowa dieta zawiera owoce i warzywa bogate w witaminę C i witaminę A.

Ćwiczenia

Ćwiczenia są ważnym elementem przywracania elastyczności skóry po ciąży. Budowanie masy mięśniowej pomoże napiąć luźną skórę i sprawi, że będzie się ona wydawać jędrniejsza. Powinnaś włączyć do swojej rutyny ćwiczeń trening siłowy, jak również ćwiczenia sercowo-naczyniowe. Trening z ciężarami jest ważny, ponieważ pomoże Ci rozwinąć beztłuszczową masę mięśniową przy jednoczesnym spalaniu nadmiaru tłuszczu.

Przed rozpoczęciem nowych ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, by poinformować instruktora o wszelkich problemach zdrowotnych, jakie możesz mieć. Nowe mamy powinny być szczególnie ostrożne w swoich ćwiczeniach, ponieważ mogą być narażone na różne dolegliwości zdrowotne. Dobrze jest również poinformować instruktora o swojej historii medycznej przed rozpoczęciem zajęć.

Ćwiczenia są ważne, aby pozbyć się obwisłej skóry z okolic brzucha. Ćwiczenia wzmocnią mięśnie w okolicy brzucha, a tym samym napną luźną skórę. Jeśli nie jesteś w stanie wykonywać ćwiczeń siłowych, rozważ rozpoczęcie rutyny cardio. Ćwiczenia cardio to świetny sposób na spalanie tłuszczu i tonowanie mięśni. Spacer, jogging, pływanie i jazda na rowerze to popularne ćwiczenia cardio.

Jeśli nie możesz wykonywać ćwiczeń kardio lub nie jesteś pewien swojej zdolności do ich wykonywania, rozważ rutynę ćwiczeń o niskiej sile uderzenia. Pomoże to ujędrnić mięśnie brzucha i zmniejszyć luźną skórę po ciąży. American College of Obstetricians and Gynecologists zaleca 150 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności tygodniowo po porodzie. Osoby, które miały cesarskie cięcie lub komplikacje podczas porodu, powinny również skonsultować się z lekarzem odnośnie tego, kiedy mogą bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia.

Suplementy diety

Suplementy diety mogą pomóc Ci pozbyć się obwisłej skóry po porodzie. Suplementy te zawierają składniki odżywcze i antyoksydanty, które pomogą Ci uzyskać jędrną skórę, której pragniesz. Wolne rodniki mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry i zwiotczenie skóry. Możesz również mieć zaparcia lub brak tonu, które przyczyniają się do obwisłej skóry.

Oprócz przyjmowania suplementów, możesz również włączyć zdrowe odżywianie do swojej codziennej rutyny. Możesz jeść więcej owoców i warzyw oraz dodać więcej witaminy C. Jedzenie tych pokarmów zwiększy również elastyczność Twojej skóry. Ponadto poprawią one Twój nastrój i postawę, zmniejszą poziom stresu i poprawią Twój sen.

Innym sposobem na pozbycie się obwisłej skóry jest utrata wagi. Utrata kilku kilogramów tygodniowo może pomóc skórze wrócić do dawnej elastyczności. Ogólną zasadą jest utrata 1-2 funtów tygodniowo. Zwiększenie spożycia białka również może pomóc w utracie wagi.

Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Narażenie na zanieczyszczenia i światło słoneczne może pozbawić organizm zapasów tego składnika. Przyjmowanie suplementów witaminy C może pomóc zwiększyć produkcję kolagenu w Twojej skórze. Kobiety powinny przyjmować 75 miligramów witaminy C dziennie. Średnia pomarańcza zawiera 100 miligramów tej niezbędnej witaminy. Możesz również uzyskać witaminę C z żywności, takiej jak brokuły i kapusta.

Podobne tematy