Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Sok pomidorowy do kulek z odcieniem skóry

Sok pomidorowy do kulek z odcieniem skóry

Sok pomidorowy jest dobrym składnikiem do wykorzystania w kulce do ujędrniania skóry. Jego kojący wpływ na skórę pomaga ujędrnić zwiotczałą skórę. Zawiera również antyoksydanty, które sprzyjają zdrowszemu kolorytowi skóry. Wystarczy nałożyć trochę soku pomidorowego na brzuch lub inny obszar i pozostawić go na 30 minut. Następnie spłucz go wodą.

Korzyści z soku pomidorowego dla kulek tonu skóry

Sok pomidorowy to świetny sposób na rozjaśnienie tonu skóry. Wysoka zawartość witaminy C i potasu w pomidorach pomoże Twojej skórze wyglądać młodziej. Sok zawiera również likopen, przeciwutleniacz, który pomaga Twojemu organizmowi zwalczać różne bakterie i wirusy, które powodują starzenie się. Co więcej, właściwości ściągające soku pomidorowego pomagają usunąć brud i nadmiar oleju ze skóry.

Jeśli masz skazy i matową skórę, zmieszanie soku pomidorowego z mielonymi płatkami owsianymi i cytryną poprawi wygląd Twojej skóry – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu beautyexpert-paulina.pl. Sprawi również, że Twoja twarz nabierze blasku. Można zastosować pastę z soku pomidorowego i miodu na twarzy i pozostawić go na około 20 minut przed zmyć go z letnią wodą.

Kolejna korzyść z soku pomidorowego dla kulki tonu skóry jest to, że zmniejsza wygląd otwartych porów. Pomidory zawierają likopen, który chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV. To również spowalnia oznaki starzenia się i zmniejsza wygląd drobnych linii i zmarszczek. Pomaga również w leczeniu trądziku i poprawia koloryt skóry.

Sok pomidorowy ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym obniża masę ciała i zmniejsza obwód talii. Ponadto obniża poziom cholesterolu, który przyczynia się do wzrostu wagi. Sok zawiera również przeciwutleniacze i błonnik. Czynniki te pomagają czuć się pełniejszym przez dłuższy czas, zmniejszając łaknienie na pokarmy i napoje. Sok pomidorowy jest również doskonały dla Twojej skóry i może nawet pomóc w leczeniu oparzeń słonecznych i dużych porów. Ponadto jest bogaty w likopen, przeciwutleniacz, który zwalcza uszkodzenia komórek.

Podobne tematy