Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Starzejąca się skóra dłoni – jak leczyć

Starzejąca się skóra dłoni - jak leczyć

Dłonie są bardzo podatne na pierwsze oznaki starzenia. W rzeczywistości dłonie starzeją się szybciej niż twarz, częściowo dlatego, że skóra dłoni jest cieńsza niż skóra twarzy. Istnieją jednak pewne możliwości leczenia tego stanu. Należą do nich wypełniacze skórne, Retinol i kremy wybielające. Jednak przed poddaniem się tym zabiegom najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne to materiały iniekcyjne, które można wstrzykiwać w dłonie, aby dodać im objętości i jędrności. Procedura ta jest zazwyczaj stosowana w celu skorygowania starzejącej się skóry na dłoniach, która ma widoczne żyły, cieńszą skórę lub wygląda jak krepa. Może to nastąpić wcześniej niż w innych częściach ciała, dlatego wczesne leczenie rąk jest ważne dla zapobiegania zwiotczeniu lub pomarszczeniu skóry. Ponadto wypełniacze mogą wspomagać produkcję kolagenu, który może pogrubić skórę.

Dostępnych jest kilka rodzajów wypełniaczy skórnych. Zastosowany typ zależy od stanu skóry i preferencji lekarza. Pozwala to na spersonalizowane leczenie i zapewnia, że pacjent otrzymuje najlepszy możliwy rezultat. FDA zatwierdziła dwa rodzaje wypełniaczy dermalnych do rąk, w tym Radiesse i Restylane Lyft. Niektórzy lekarze wykonują również zabiegi off-label z użyciem różnych wypełniaczy.

Lipofilling

Jednym z najpopularniejszych sposobów na odmłodzenie dłoni jest lipofilling. Ten zabieg kosmetyczny pozwala wypełnić obszary cienkiej, rozciągniętej skóry lub z niewystarczającą ilością tkanki tłuszczowej własną tkanką tłuszczową. Te komórki tłuszczowe nie są odrzucane przez organizm, nie powodują reakcji alergicznych ani nie rozpuszczają się jak inne wypełniacze. Lekarze wykorzystują tkankę tłuszczową pobraną z Twoich ud i brzucha.

Proces lipofillingu polega na pobraniu tłuszczu za pomocą liposukcji i umieszczeniu go w wirówce w celu usunięcia wszelkich niepożądanych składników i zagęszczenia go. Po zagęszczeniu tłuszczu lekarz wykona siedem lub osiem małych nacięć na grzbiecie dłoni, a następnie uformuje go w jednolitą warstwę. Zabieg ten jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu ogólnym, choć może być również wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Retinol

Retinol na starzejącą się skórę dłoni może być stosowany, aby pomóc złuszczać uszkodzoną skórę. Jest to doskonały zabieg zapobiegający powstawaniu brązowych plam i najlepiej stosować go wieczorem. W przypadku stosowania w ciągu dnia, retinol nie będzie działał dobrze, ponieważ rozpada się po dłuższym kontakcie ze słońcem. Jednak w przypadku stosowania go wieczorem, retinol na starzejącą się skórę rąk może być bardzo skuteczny, dając efekt młodzieńczo wyglądających dłoni.

Retinol jest silnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry dostępnych bez recepty, a także zmniejsza widoczność zmarszczek i drobnych linii. Należy jednak pamiętać, że skuteczność retinolu zależy od stężenia i jakości składnika. Stosowanie zbyt dużej ilości retinolu może podrażnić skórę. Dlatego zaleca się stosowanie tylko jednego produktu retinoidowego dziennie.

Kremy wybielające

Kremy wybielające do starzejącej się skóry rąk zawierają ostre substancje chemiczne i mogą wywoływać niepożądane skutki. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji wybielającej należy skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem. Niektóre z tych kremów zawierają hydrochinon, który jest niebezpieczny dla skóry. Inne zawierają kwas kojowy, który może mieć negatywny wpływ na skórę.

Chociaż wybielanie skóry jest osobistą preferencją, wiąże się z nim pewne ryzyko. Chociaż nie ma udowodnionych korzyści zdrowotnych, wybielanie skóry zostało powiązane z negatywnymi skutkami. Jeśli masz wrażliwą skórę, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji wybielającej powinieneś skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem. Produkty wybielające mogą również powodować poważne skutki uboczne.

Fotofacial IPL

Fotofacial IPL na dłonie może poprawić wygląd starzejącej się skóry. Światło stosowane w tym zabiegu jest ukierunkowane na melaninę i hemoglobinę. Powoduje to, że pigment ulega rozpadowi i jest wchłaniany przez skórę. Ponadto, światło stymuluje przepływ krwi, pozwalając na bardziej efektywne wchłanianie melaniny. Zabieg ten może być również dostosowany do innych problemów związanych ze starzeniem się skóry.

Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny. Typowa sesja trwa od 20 do 30 minut. Czas trwania może się jednak różnić w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi i wymaganego zakresu korekcji. Konieczne może być wykonanie kilku zabiegów w odstępie co najmniej czterech do ośmiu tygodni. Chociaż pacjenci mogą od razu wrócić do normalnych czynności, zabieg może powodować lekkie szczypanie, które powinno ustąpić w ciągu kilku godzin. Niektórzy pacjenci mogą zastosować okłady z lodu lub chłodną ściereczkę, aby zmniejszyć dyskomfort.

Aloes

Aloes to roślina, która zawiera niesamowitą ilość związków leczniczych. Wewnętrzny żel to w 98% woda, ale zawiera także kilka innych dobroczynnych składników, w tym witaminy, minerały i aminokwasy. Składniki te są odpowiedzialne za właściwości regeneracyjne rośliny, a także zawierają osiem różnych enzymów. Aloes jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym, zawiera też szereg innych korzystnych właściwości, w tym wapń, chrom i selen.

Antyoksydanty są niezbędne dla zdrowej skóry, a aloes zawiera ich wiele. Zapobiegają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki i stymulują wzrost tkanek. Poprawiają również układ odpornościowy i pomagają spowolnić proces starzenia.

Banany

Banany są bogate w potas, który jest doskonałym środkiem nawilżającym skórę. Ponadto banany zawierają duże ilości witaminy A, która pomaga zwalczać brązowe plamy i suchość na dłoniach. Są również dobrym źródłem witaminy E, która działa jak filtr przeciwsłoneczny.

Banany mają również wysoką zawartość potasu, który może pomóc w zapobieganiu udarowi mózgu w starszym wieku. Mogą one zmniejszyć ryzyko udaru nawet o 12 procent, zwłaszcza u kobiet po menopauzie. Potas może również zwalczać udar niedokrwienny. Potas może nawet obniżyć ryzyko wystąpienia udaru krwotocznego, który występuje rzadziej niż udar niedokrwienny.

Banany zawierają również witaminy B6 i C, które są świetne dla skóry. Mogą one pomóc w rozjaśnianiu skóry, a także mogą pomóc w redukcji ciemnych kręgów. Jeśli chcesz wypolerować swoje ręce bez użycia jakiegokolwiek kremu lub balsamu, możesz pocierać skórkę banana na dłoniach.

Pomidory

Kwas w pomidorach może pomóc zmniejszyć wygląd porów i oczyścić skórę. Może również pomóc w usunięciu trądziku i blizn. Może również zrównoważyć poziom pH skóry. Możliwe jest użycie soku pomidorowego jako kremu do rąk. Można również wypróbować peeling pomidorowy.

Kilka badań wykazało, że pomidory mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Zmniejszają również nadmierne wydzielanie sebum. Sok pomidorowy można nałożyć na skórę i pozostawić na około 15 minut. Następnie można go zmyć wodą. Możesz zauważyć, że po zastosowaniu soku pomidorowego Twoje dłonie są mniej tłuste i bardziej napięte.

Pomidory zawierają składniki odżywcze i karotenoidy, które są dobre dla Twojej skóry. Ich bogactwo w witaminę C może zmniejszyć wygląd oparzeń słonecznych i innych objawów starzenia. Pomagają również leczyć uszkodzoną skórę. Zawierają również potas, który pomaga skórze utrzymać wodę. Gliceryna

Gliceryna jest naturalnym składnikiem o wielu korzyściach, w tym zdolności do nawilżania i zmiękczania skóry. Składnik ten może również zminimalizować działanie ścierające innych składników produktów do pielęgnacji skóry. Może również pomóc w szybszym gojeniu się skóry. Ponadto może uzupełniać naturalny czynnik nawilżający (NMF), który jest uszczuplony w wyniku kontaktu z alergenami i innymi składnikami uczulającymi.

Gliceryna to bezbarwny i bezwonny związek organiczny pochodzący ze źródeł zwierzęcych i roślinnych. Jest często stosowana w produktach higieny osobistej i dodaje słodyczy żywności. Ma wiele zalet i może być stosowana bezpośrednio na skórę.

Skórki bananowe

Skórki bananowe to świetny sposób na odżywienie skóry. Ten naturalny produkt jest bogaty w witaminy i aminokwasy. Skórka może również pomóc ukoić suche i swędzące dłonie i stopy. Pocieraj skórkę od banana na dotkniętym obszarze przez 15 minut. Spłucz zimną wodą. Powtarzaj ten proces kilka razy dziennie, aby uzyskać naturalny środek na suchą skórę dłoni i stóp.

Skórka banana zawiera związki bioaktywne, takie jak karotenoidy, flawonoidy i alkaloidy, które pomagają odmłodzić i odżywić skórę. Ponadto pomaga usunąć nadmiar sebum, co jest niezbędne dla nawilżenia skóry. Skórki banana są również doskonałym składnikiem okładów do twarzy i peelingów.

Podobne tematy