Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czy woda morska jest niebezpieczna dla żylaków?

Co robić w przypadku utraty koloru skóry

Chociaż nie możesz wyleczyć żylaków pływając w morzu, możesz zmniejszyć ich objawy. Woda ochłodzi temperaturę ciała, a krew nie będzie gromadzić się w dotkniętych żyłach. Z drugiej strony, ciepło ze słońca tylko pogorszy stan. Dlatego chodź na plażę, gdy woda jest chłodniejsza, a nogi trzymaj zakryte.

Unikanie słonych potraw

Żyły są wrażliwe na sód, więc ograniczenie słonych potraw może pomóc w zapobieganiu pojawienia się żylaków. Sód sprawia, że organizm zatrzymuje płyny, co powoduje nacisk na żyły. Ograniczając spożycie sodu, organizm będzie w stanie wypłukać dodatkowy płyn i rozluźnić żyły. Niektóre pokarmy o wysokiej zawartości sodu to mięso delikatesowe, pizza i sos sojowy. Należy również unikać wysokosodowych przypraw i pikli.

Unikanie pokarmów zawierających cukier może również pomóc w chorobie. Słodkie pokarmy zawierają dużą ilość kalorii i sodu, a nawet mogą powodować obrzęk żył. Zamiast tego staraj się jeść zdrową żywność, taką jak świeże owoce i warzywa. Zawierają one błonnik, który może pomóc w regularnym wypróżnianiu.

Picie wody i unikanie alkoholu może również pomóc w zapobieganiu żylakom. Alkohol powoduje odwodnienie, co powoduje większy nacisk na żyły. Kofeina może również powodować dalsze uszkodzenia żył, ponieważ podnosi ciśnienie krwi i zwęża naczynia krwionośne. Może to prowadzić do zwiększenia liczby chorych żył i zwiększenia bólu.

Unikanie słodkich smakołyków

Cukrowe smakołyki mogą nasilać problemy naczyniowe, dlatego spożywanie mniejszej ilości tego typu pokarmów jest ważną częścią Twojego planu dietetycznego. Oprócz unikania diety wysokocukrowej, należy unikać żywności przetworzonej lub przygotowanej wcześniej. Te przedmioty często mają więcej cukru i sodu niż świeże produkty. Sód jest szczególnie zły dla żył, ponieważ zachęca organizm do zatrzymywania wody. Dieta wysokosodowa może wywierać niepotrzebny nacisk na żyły i zaostrzać problemy z krążeniem.

Dobra dieta powinna również zawierać dużo błonnika i ograniczać ilość spożywanej soli. Sól, zwłaszcza czerwone mięso, ma wysoką zawartość sodu. To sprawia, że organizm ma trudności z jej trawieniem. Zwiększa też ciśnienie wewnątrz żył, co może pogorszyć stan żylaków. Ponadto, smażone potrawy często mają wysoką zawartość tłuszczu i sodu. Oferują one niewielką wartość odżywczą i mogą faktycznie pogorszyć Twój stan. Jedzenie świeżych owoców i warzyw jest zawsze lepszym wyborem.

Ponadto cukier i rafinowane węglowodany są szkodliwe dla organizmu. Układ krążenia dostarcza tlen do organów, ale żywność bogata w cukier może to pogorszyć. Układ krążenia jest istotną częścią ludzkiego ciała, dlatego potrzebuje zdrowej diety bogatej w błonnik, białko i zdrowe tłuszcze. Ponadto picie dużej ilości wody jest ważne, ponieważ utrzymuje przepływ krwi. Najbardziej korzystnym ćwiczeniem na żylaki jest spacer. Ale możesz również spróbować ćwiczeń jogi, jeśli czujesz się komfortowo z inwersjami.

Unikanie alkoholu

Chociaż może nie być bezpośrednią przyczyną żylaków, spożywanie alkoholu może nasilać ich objawy. Osoby, które już mają żylaki lub historię rodzinną tego schorzenia, powinny ograniczyć spożycie alkoholu. Osoby, które są podatne na żylaki powinny skonsultować się ze specjalistą od żył, aby poznać możliwości leczenia. Picie jednej lub dwóch szklanek alkoholu w ciągu dnia jest w porządku, ale unikanie nadmiernego spożycia alkoholu jest niezbędne dla zdrowia żył.

Oprócz zmniejszenia ryzyka rozwoju żylaków, można również zmniejszyć objawy żylaków poprzez przyjęcie zdrowej diety. Unikaj pokarmów o wysokiej zawartości cukru i soli, ponieważ mogą one pogorszyć stan. Zamiast tego skup się na pokarmach o wysokiej zawartości błonnika i niskiej zawartości soli.

Alkohol jest nie tylko zły dla twoich żył; może również uszkodzić twój układ krążenia. Co gorsza, może podnieść Twoje ciśnienie krwi. Badania wykazały, że nadmierne spożycie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Ponadto, nadmierne picie może wpływać na mięśnie i hormony w Twoich żyłach, co powoduje ich zwężenie. Skutkuje to zwężeniem naczyń krwionośnych, co oznacza więcej pracy dla Twojego serca.

Unikanie obcasów

Unikanie wysokich obcasów pomoże Ci utrzymać prawidłowe krążenie w nogach i zapobiegnie pojawieniu się żylaków. Noszenie wysokich obcasów przez cały czas przyczynia się również do złej postawy. Mogą one również powodować ból w kostkach, szyi i stawach pleców. Ważne jest, aby podczas długich spacerów nosić płaskie buty.

Ponadto wysokie obcasy uniemożliwiają mięśniom łydki i stopy naturalne rozluźnianie się i kurczenie. Może to prowadzić do powstania żylaków, które mogą być bolesne. Oprócz tego, że są nieestetyczne, żylaki mogą również powodować objawy choroby żylnej, takie jak skurcze, bóle i przebarwienia skóry.

Badanie przeprowadzone przez National Institutes of Health wykazało, że ciągłe noszenie wysokich obcasów przez dłuższy czas może wywołać nadciśnienie żylne w kończynach dolnych. Noszenie wysokich obcasów na co dzień może przyczynić się do wystąpienia tych objawów, ale ten ból będzie trwał tylko przez krótki czas. Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów, aby uniknąć bólu i obrzęku spowodowanego przez wysokie obcasy. Jedną z opcji jest noszenie pary mieszkań lub obcasów z jednym do półtora cala obcasem.

Podobne tematy