Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Jak wyrównać koloryt skóry w Photoshopie

Jak wyrównać koloryt skóry w Photoshopie

W Photoshopie istnieje kilka różnych sposobów na skorygowanie nierównego odcienia skóry. Jednym z nich jest zmiana krycia warstwy dopasowania Krzywe. Inna technika polega na wykorzystaniu techniki Subtracted Average Color Adjustment (SACA). Dzięki tej technice można dodać do skóry kreatywne kolory.

Regulacja krycia warstwy dopasowania Curves (Krzywe)

Istnieją dwa główne sposoby regulowania krzywych na zdjęciu w Photoshopie. Można użyć funkcji Auto, która automatycznie dokonuje korekty na podstawie obrazu, z którym pracujesz. Jeśli chcesz ręcznie zmienić ustawienia, możesz kliknąć przycisk Options (Opcje).

Korzystanie z metody dopasowania Curves (Krzywe) to świetny sposób na wyrównanie tonacji skóry. Metoda ta daje pełną kontrolę nad kolorami i umożliwia modyfikację wielu punktów kontrolnych w obrębie zakresu tonalnego. Najpierw otwórz obraz, który chcesz skorygować. Następnie kliknij kartę Color Range (Zakres kolorów) i wybierz odcienie, które pojawią się na skórze.

Aby wprowadzić zmiany w kolorze skóry, musisz zaznaczyć odpowiednie obszary i utworzyć nową warstwę dopasowania Curves (Krzywe). Narzędzie Curves (Krzywe) znajduje się w panelu Adjustments (Dopasowania). Wybierz Window > Adjustments i kliknij ikonę Curves. W menu rozwijanym RGB wybierz kolor najbardziej zbliżony do odcienia Twojej skóry.

Możesz również bawić się kontrastem i odcieniem obrazu. Na przykład, jeśli masz żółty odcień skóry, przesunięcie suwaka w prawą stronę spowoduje przyciemnienie obrazu i dodanie żółtych refleksów. Jest to naturalne, ale może być niepożądane. Baw się suwakiem, aż osiągniesz pożądany ton.

Innym sposobem dostosowania krzywych jest spłaszczenie obrazu. Aby to zrobić, skopiuj zdjęcie i ustaw tryb mieszania na Screen. Dzięki temu całe zdjęcie stanie się jaśniejsze. Następnie dostosuj krycie poziomu, aby wycelować w obszary, które chcesz uczynić jaśniejszymi.

Możesz również zmniejszyć nasycenie odcienia skóry, klikając dwukrotnie dolny eyedropper. Kliknij OK, aby potwierdzić regulację. Spowoduje to skorygowanie koloru skóry. Możesz również dodać odcień do całego obrazu, jeśli chcesz.

W ten sposób możesz manipulować tonami średnimi i cieniami za pomocą krzywej. Domyślna siatka w panelu Curves (Krzywe) to 4×4; możesz ją zmienić na siatkę 10×10, aby uzyskać lepszą kontrolę.

Gdy już dokonasz wszystkich zmian, możesz dostosować krycie warstwy dopasowania Curve (Krzywa) do odcienia skóry. Aby to zrobić, musisz się upewnić, że warstwy warstwy dopasowania są oddzielone od warstwy obrazu. Następnie możesz użyć maski warstwy, aby ukryć lub pokazać warstwę dopasowania dla określonych obszarów.

Dostosowanie Equalize (Wyrównanie) może być użyte do skorygowania koloru obrazu, zwłaszcza jeśli jest on zbyt ciemny lub zbyt jasny. Znajduje ono najjaśniejsze obszary obrazu i wybiela je, jednocześnie sprawiając, że najciemniejsze obszary stają się czarne. Można ją zastosować do aktywnego zaznaczenia lub do całego pliku. Jednak korekcja equalize ma tendencję do dawania efektu wypłukania.

Dodawanie kreatywnych kolorów do skóry

Jeśli używasz programu Photoshop do edycji fotografii, być może zainteresuje Cię nauka dodawania kreatywnych kolorów do skóry obiektów. Technika ta nosi nazwę color grading (stopniowanie kolorów) i polega na użyciu kilku różnych próbek kolorów i dostosowaniu ich w celu uatrakcyjnienia odcienia skóry. Photoshop posiada również narzędzie eyedropper, którego można użyć do znalezienia konkretnego koloru, którego chcemy użyć.

Stosowanie techniki Subtracted Average Color Adjustment (SACA)

Podczas dostosowywania tonacji skóry jednym z najpopularniejszych sposobów jest stosowanie wartości kolorów CMYK, które są często odzwierciedlane w obrazie cyfrowym. Te wartości kolorów pochodzą z obrazów referencyjnych, które są dostępne w Internecie. Jednak obrazy te są zwykle skompresowane i zostały przekształcone, więc wartości CMYK mogą nie być zbyt dokładne.

Aby użyć techniki Subtracted Average Color Adjustment (Korekcja średniej odejmowanej) do wyrównania tonacji skóry w programie Photoshop, otwórz najpierw dialog Colour Balance (Balans kolorów). Dialog ten znajduje się w sekcji Image > Adjustments > Colour Balance (Obraz > Dopasowania > Balans kolorów). Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do właściwości Colour Balance (Balans kolorów), wybierając Layer > New Adjustment Layer > Colour Balance (Balans kolorów). Tutaj będziesz mógł zobaczyć, jak dwa systemy kolorów oddziałują na siebie i zobaczyć, jak dokonać odpowiednich regulacji. Na przykład czerwień jest przeciwieństwem cyjanu, więc aby uzyskać więcej cyjanu, musisz odjąć czerwień.

W świetle naturalnym lub studyjnym odcień skóry może być nierówny. Gdy fotografujesz dużą grupę, sensowne jest próbowanie dopasowania odcieni skóry jej członków. Jednak może to prowadzić do dużych różnic między ekspozycjami na każdej twarzy. Aby rozwiązać ten problem w Photoshopie, można użyć techniki Subtracted Average Color Adjustment (SACA).

Podobne tematy