Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Naturalne sposoby na pozbycie się przebarwień skóry za pomocą moczu

Naturalne sposoby na pozbycie się przebarwień skóry za pomocą moczu

Jeśli szukasz naturalnych sposobów na pozbycie się przebarwień skóry, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Terapia moczem, rodzaj medycyny alternatywnej, jest popularnym wyborem, który istnieje od wieków. Polega ona na nakładaniu moczu na skórę lub przyjmowaniu go doustnie. Jej początki sięgają kultury indyjskiej. Starożytny sanskrycki tekst Damar Tantra stwierdza, że picie własnego moczu może wyleczyć każdą chorobę. Starożytni Egipcjanie i Grecy również stosowali urynoterapię. Rzymianie nawet popierali stosowanie terapii moczem.

Leki

Jeśli niepokoi Cię wygląd płatów przebarwionej skóry, zgłoś się do dermatologa. Przebarwienia skóry mogą być spowodowane zmianami w pigmencie melaniny w Twojej skórze. Zmiany te mogą powodować, że skóra wygląda na nierówną i nieatrakcyjną. Dermatolog może przepisać zabiegi miejscowe, aby zmniejszyć przebarwienia. Powszechnie stosowane leki na tę przypadłość to inhibitory syntezy melaniny, retinoidy i psoraleny.

Chociaż niektórzy ludzie przyjmują antybiotyki lub NLPZ, leki te mogą powodować przebarwienia skóry. Ważne jest, aby omówić swoje objawy i historię medyczną z dermatologiem. Leki na przebarwienia skóry są bardzo zróżnicowane, a właściwy lek zależy od przyczyny przebarwień. W przypadku aktywnej infekcji, leczenie musi skupić się na wyeliminowaniu infekcji i zapobieganiu dalszym przebarwieniom skóry.

Niektóre leki mogą powodować pigmentację skóry, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwmalaryczne, tetracykliny i leki psychotropowe. Ekspozycja na słońce może pogorszyć stan. Leczenie polega na unikaniu słońca, a jeśli pigmentacja jest wystarczająco silna, terapia laserowa może być realną opcją leczenia.

Leczenie bielactwa może obejmować stosowanie kremów z kortykosteroidami. Te zabiegi mogą przywrócić kolor dotkniętym obszarom, ale ich działanie może trwać miesiącami. Podczas gdy leki te mogą odwrócić przebarwienia, ich skutki uboczne obejmują ścieńczenie skóry i smugi. W przypadkach, gdy przebarwienia są rozległe, lekarz może przepisać łagodniejsze formy kortykosteroidów.

Większość przypadków przebarwień skóry jest spowodowana brakiem równowagi hormonów w organizmie. Te zaburzenia hormonalne mogą być spowodowane zaburzeniami czynności tarczycy, hormonalną terapią zastępczą lub melasmą związaną z ciążą.

Żywność

Jeśli kiedykolwiek miałaś przebarwioną skórę, wiesz jak ważne dla Twojego zdrowia są żywność i mocz. Ale czy wiesz, że te substancje mogą również pomóc w leczeniu Twojej skóry? W rzeczywistości, mocz może pomóc Ci oczyścić wiele chorób skóry, w tym trądzik i wysypki.

Kiedy poziom karotenu jest zbyt wysoki, powoduje, że Twoja skóra ciemnieje. Nadmiar beta-karotenu przyczepia się do grubszych obszarów skóry, takich jak dłonie, podeszwy, łokcie i fałdy wokół nosa. W miarę spożywania większej ilości pokarmów bogatych w beta-karoten, przebarwienia skóry będą coraz ciemniejsze. Najlepszym sposobem na skorygowanie tego stanu jest ograniczenie lub wyeliminowanie pokarmów bogatych w beta-karoten.

Nadmiar ćwiczeń

Oprócz oczywistych korzyści dla Twojego zdrowia, ćwiczenia pomagają również poprawić wygląd Twojej skóry. Zmniejsza stres, który może prowadzić do powstawania wyprysków i podrażnień. Ponadto, zbyt duży stres może nasilić problemy skórne, takie jak trądzik różowaty, egzema i pokrzywka. Aby zachować czystą i jasną skórę, należy trzymać się z dala od stresujących sytuacji i utrzymywać zdrową, fitnessową rutynę.

Jeśli przebarwieniu skóry towarzyszą niebieskie paznokcie, może to być spowodowane chorobą zagrażającą życiu. Na szczęście istnieją sposoby jej leczenia. Po pierwsze, należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre leki, ćwiczenia i skarpety uciskowe mogą pomóc. Istnieją również produkty do pielęgnacji skóry i suplementy, które mogą pomóc w poprawie stanu zdrowia.

Ćwiczenia są również korzystne dla Twojego serca, płuc i perspektyw psychicznych. Regularne ćwiczenia sprzyjają także dobremu krążeniu, które utrzymuje skórę w dobrym stanie. Jeśli jednak masz problemy ze zdrowiem skóry, powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Dermatolog może udzielić Ci spersonalizowanych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry w oparciu o Twoje konkretne potrzeby i typ skóry.

Methemoglobinemia

Badania krwi są ważne dla określenia, czy dana osoba ma methemoglobinemię. Badanie może być wykonane poprzez pobranie próbki krwi, na podstawie koloru krwi na kawałku białej bibuły filtracyjnej. Inne testy, w tym pulsoksymetria i echokardiogram, mogą również określić, czy dana osoba ma methemoglobinemię. Jednak większość pacjentów nie wymaga leczenia, jeśli mają methemoglobinemię, ponieważ własne mechanizmy organizmu naturalnie ją zredukują.

Methemoglobinemia jest nieprawidłową hemoglobiną i może być spowodowana przez kilka czynników, w tym leki i ksenobiotyki. Może być również spowodowana ekspozycją na różne substancje chemiczne, w tym środki miejscowo znieczulające i antybiotyki. Najczęstszymi winowajcami są miejscowo znieczulająca benzokaina i przeciwbakteryjny dapson. W Stanach Zjednoczonych odnotowuje się około 100 przypadków methemoglobiny rocznie.

Jeśli stężenie methemoglobiny jest wysokie, objawy mogą obejmować drgawki oraz sinicę centralną i obwodową. Pacjentów z dużym stężeniem methemoglobiny należy zbadać, aby wykluczyć inne schorzenia. Stan ten jest często spowodowany nadmiarem jednego czynnika utleniającego w organizmie.

Objawy methemoglobinemii są niespecyficzne i mogą naśladować wiele innych schorzeń. Pacjenci, u których stężenie methemoglobiny przekracza 20%, mogą być leczeni błękitem metylenowym. Jeśli jednak objawy są ciężkie, najlepiej jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Methemoglobinemia to niebezpieczny stan spowodowany utlenianiem hemoglobiny. Występuje, gdy cząsteczka żelaza w hemoglobinie zmienia stan ze zredukowanego na utleniony. Nieleczona methemoglobina może doprowadzić do niedotlenienia tkanek, a nawet spowodować śmierć.

Incontinence-associated dermatitis

Incontinence-associated dermatitis (IAD) może być bolesnym, niekomfortowym stanem spowodowanym przez bakterie znajdujące się w moczu i stolcu. Powstałe w ten sposób uszkodzenie skóry i zwiększona przepuszczalność zwiększają ryzyko infekcji skórnych. Dodatkowo skóra jest osłabiona przez tarcie, co prowadzi do powstawania nadżerek i pęcherzy.

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować IAD, dlatego w przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów najlepiej skonsultować się z lekarzem. Lekarz może ocenić ciężkość stanu i zasugerować dodatkowe środki do zarządzania problemem. Chociaż nie istnieją konkretne leki, które mogą wyleczyć IAD, pierwszym krokiem jest oczyszczanie skóry, nawilżanie jej i utrzymywanie w czystości.

Poziom pH moczu jest również ważnym czynnikiem w rozwoju tego schorzenia. Jeśli poziom pH moczu jest zbyt wysoki, może spowodować uszkodzenie skóry. Wiadomo również, że powoduje dyskomfort i zakłopotanie. Z tego powodu osoby z tym schorzeniem powinny zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o sposób, w jaki mocz im pomaga.

Zorganizowana rutyna pielęgnacji skóry krocza powinna obejmować roztwór oczyszczający, środek nawilżający i środek chroniący skórę. Ważne jest, aby stosować produkt, którego pH jest zbliżone do pH skóry u zdrowych ludzi. Ważne są również produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Uporządkowany program toaletowy i skuteczny produkt chłonny mogą pomóc zmniejszyć ilość wilgoci na skórze i pomóc w zapobieganiu infekcji grzybiczych.

Podobne tematy