Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Luźna skóra na szyi – co robić?

Luźna skóra na szyi - co robić?

Istnieją różne sposoby leczenia luźnej skóry na szyi. Jedną z najlepszych metod jest delikatne głaskanie w górę. Dzieje się tak, ponieważ grawitacja z czasem ściąga skórę w dół, co przyczynia się do jej zwiotczenia. Jednak ta metoda nie jest jedynym rozwiązaniem.

Unikanie nagłego przyrostu lub utraty wagi

Utrzymywanie stałej lub zdrowej wagi może pomóc w zapobieganiu luźnej skórze na szyi. Gwałtowna zmiana wagi może spowodować rozciągnięcie skóry i jej poluzowanie. Najlepszym sposobem zapobiegania luźnej skórze na szyi jest utrzymywanie stabilnej wagi i stopniowe chudnięcie. Możesz również skorzystać z programu takiego jak Viome, aby przeanalizować swoje mRNA i otrzymać spersonalizowane zalecenia żywieniowe.

Podczas ciąży ważne jest, aby unikać nagłego przyrostu lub utraty wagi, ponieważ może to rozciągnąć skórę. Może to skutkować podwójnym podbródkiem. Podobnie, nagła utrata wagi może również skutkować luźną skórą na szyi. Należy jednak pamiętać, że stopniowa utrata wagi jest bardziej zdrowa i mniej ryzykowna. Ponadto można skontaktować się z kliniką laserową, taką jak Laser Image Company, aby dowiedzieć się więcej o odmładzaniu szyi.

Zarządzanie swoją wagą

Luźna skóra na szyi może być spowodowana przez kilka czynników, w tym nadwagę. Długotrwały przyrost i utrata wagi może rozciągać skórę, powodując jej rozciąganie i utratę jędrności. Utrzymywanie stałej wagi to najlepszy sposób na zapobieganie wiotczeniu skóry szyi w miarę starzenia się.

Stosowanie balsamów przeciwstarzeniowych

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej szyi, jest stosowanie balsamu przeciwstarzeniowego. Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że istnieje wiele kremów, które są skuteczne w ujędrnianiu skóry na szyi. Dobry krem na szyję będzie miał składniki takie jak kwas hialuronowy, ceramidy i wyciąg z wodorostów. Składniki te dobrze sprawdzają się w przypadku skóry szyi, ponieważ działają na nią liftingująco i ujędrniająco.

Skóra szyi jest cieńsza niż skóra twarzy, dlatego nie toleruje takiej samej ilości produktów jak skóra twarzy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj odżywczy krem na szyję dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Najlepiej, aby krem na szyję zawierał również filtr SPF.

Kremy do szyi zawierają kilka składników, które pomagają zmniejszyć zwiotczenie i ujędrnić skórę, a także zapobiegają pojawianiu się nowych zmarszczek. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kremy do szyi są jednakowe. Szukaj tych, które zawierają retinol, alfa hydroksykwasy, peptydy, kofeinę i kwas hialuronowy.

Stosowanie radiofrekwencji

Radiofrekwencja jest rodzajem energii cieplnej wykorzystywanej do nakierowania na obszar problemowy. Może być dostarczana za pomocą mikroigieł, różdżek lub sond. Ciepło z tych urządzeń przenika przez skórę, wyzwalając produkcję nowego kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza. W zależności od rodzaju zastosowanej częstotliwości radiowej, zabieg może być komfortowy lub bolesny.

Chociaż istnieją pewne efekty uboczne związane z użyciem radiofrekwencji, są one zazwyczaj niewielkie i przemijające. Pacjenci odczuwają łagodne zaczerwienienie i mogą powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu. Skuteczność radiofrekwencji nie jest dobrze poznana, ale technika ta może być warta wypróbowania. Przed wybraniem tej metody leczenia szyi należy dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy.

Radiofrekwencja to rodzaj energii cieplnej, która podgrzewa i obkurcza podskórną warstwę skóry. Proces ten może działać na twarzy, szyi i innych obszarach ciała. Oprócz napinania skóry, radiofrekwencja może pomóc w redukcji cellulitu i problemów teksturalnych. Jednak zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza.

Stosowanie retinoidów

Gdy próbujesz napiąć luźną skórę na szyi, retinoidy mogą być skuteczne. Pobudzają one produkcję kolagenu i obrót komórkowy, czyli dwa czynniki, które są ważne dla napięcia skóry. Skóra na szyi jest bardziej delikatna niż skóra na innych częściach ciała, dlatego warto stosować krem z retinolem przeznaczony specjalnie do skóry szyi. Wiele kremów na szyję zawiera również peptydy, które sprawiają, że luźna skóra szyi wygląda na jędrniejszą.

Jeśli chcesz zlikwidować luźną skórę na szyi bez operacji, możesz wypróbować Ultherapy, zabieg, który poprawia obwisłość i zwiotczałą skórę szyi przy minimalnym czasie przestoju. Retinol to naturalnie występująca forma witaminy A, która poprawia strukturę i koloryt skóry. Przyspiesza również metabolizm skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Oprócz retinoidów możesz również wypróbować produkty zwiększające stężenie kolagenu. Działają one poprzez stymulację produkcji kolagenu i mogą również pomóc w redukcji przebarwień i zatkanych porów. Na rynku dostępnych jest wiele balsamów i kremów ujędrniających, które twierdzą, że napinają skórę szyi i poprawiają jej koloryt. Jeśli nie możesz tolerować tych kremów lub balsamów, możesz również spróbować zabiegów opartych na peptydach.

Korzystanie z masażu gorącymi kamieniami

Korzystanie z masażu gorącymi kamieniami dla luźnej skóry szyi może mieć wiele korzyści. Na przykład, może to zmniejszyć stres i napięcie, a to może zmniejszyć zwiotczenie szyi. Jest to szczególnie skuteczne w leczeniu zwiotczenie szyi i przerzedzenie skóry spowodowane przez proces starzenia się. Masaż gorącymi kamieniami może nawet pomóc osobom, które są aktywne w UFC lub innych aktywnościach fizycznych o wysokiej intensywności.

Podczas wykonywania masażu gorącymi kamieniami ważne jest, aby znać odpowiednią temperaturę dla masowanego obszaru. Można to osiągnąć poprzez sprawdzenie temperatury kamieni trzymając je w dłoni. Jeśli są zbyt gorące, nie należy ich używać. Pamiętaj, aby nawodnić się przed i w trakcie masażu.

Kolejną zaletą masażu gorącymi kamieniami jest to, że penetruje on skórę głębiej niż inne techniki masażu. Sprzyja również głębszemu rozluźnieniu mięśni. Ze względu na zwiększone krążenie może być również stosowany w leczeniu chorób autoimmunologicznych i innych schorzeń.

Stosowanie kremu liftingującego zmarszczki

Jeśli masz luźną skórę na szyi i jesteś zainteresowany zmniejszeniem jej wyglądu, powinieneś rozważyć stosowanie kremu liftingującego zmarszczki. Kremy te zostały opracowane w celu poprawy wyglądu skóry poprzez zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek oraz poprawę blasku. Zawierają one składniki takie jak kwas hialuronowy i retinol, aby pomóc Twojej skórze wyglądać młodziej i zdrowiej. Zostały również opracowane w celu zmniejszenia widoczności plam starczych i przebarwień.

Wybierając krem liftingujący na zmarszczki, szukaj takiego, który oferuje ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB o szerokim spektrum. Blokuje to szkodliwe promienie UVA i UVB, które mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry. Niektóre kremy są przeznaczone do stosowania w ciągu dnia, podczas gdy inne są przeznaczone do stosowania na noc.

Najlepszy krem na szyję ma za zadanie przywrócić jędrność i elastyczność skóry, jednocześnie zapobiegając pojawianiu się nowych zmarszczek. Pamiętaj, aby wybrać wysokiej jakości krem na szyję, ponieważ nie wszystkie produkty zawierają te same składniki. Szukaj składników takich jak retinol, alfa hydroksykwasy, peptydy, witaminy, kofeina i masło shea.

Stosowanie ThermiTight

Stosowanie ThermiTight w przypadku zwiotczałej skóry na szyi może być skutecznym sposobem leczenia wiotkości szyi. Jego działanie polega na podgrzewaniu szyi i otaczających ją tkanek za pomocą małej sondy. Większość pacjentów uważa, że zabieg ten jest wygodny i nie wymaga przestojów. Lekarz oceni luźność skóry i stworzy indywidualny plan leczenia dla pacjenta. W zależności od obszaru, mogą zostać zastosowane dodatkowe techniki w celu dalszego napinania skóry.

Zastosowanie ThermiTight w przypadku wiotkości skóry szyi może poprawić wygląd luźnej skóry i zmarszczek poprzez ukierunkowanie na komórki tłuszczowe. Zabieg jest bezpieczny, szybki i zatwierdzony przez FDA i może zredukować małe kieszenie tłuszczu w okolicy szyi. Działa poprzez ogrzewanie skóry od powierzchni w dół, redukując tłuszcz i poprawiając elastyczność skóry.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Podczas zabiegu cienka sonda jest wprowadzana tuż pod powierzchnię skóry. Sonda przekazuje energię o częstotliwości radiowej przez powierzchnię skóry, podgrzewając tkankę do określonej wcześniej temperatury. Cała procedura trwa mniej niż godzinę, a pacjent może powrócić do normalnych czynności zaraz po jej zakończeniu.

Podobne tematy