Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czy wiotkość skóry może ustąpić sama?

Czy wiotkość skóry może ustąpić sama?

Zwiotczenie skóry występuje, gdy włókna kolagenowe i elastynowe w skórze ulegają uszkodzeniu. Z czasem tempo degradacji wzrasta, a tempo tworzenia nowego kolagenu maleje. Leczenie wiotkości skóry może obejmować minimalnie inwazyjne wstrzykiwanie wypełniaczy oraz liftingi chirurgiczne. Zabiegi niechirurgiczne obejmują nieinwazyjne urządzenia wykorzystujące energię o częstotliwości radiowej, laser, podczerwień i ultradźwięki w celu zmniejszenia wiotkości skóry.

Zabiegi na wiotkość skóry

Wiotkość skóry może być poważnym stanem i należy szukać leczenia, jeśli podejrzewasz, że jest to przyczyna obwisłej szyi lub skóry twarzy. Przyczyną wiotkości skóry jest zazwyczaj kombinacja czynników, w tym wiek, grawitacja i uszkodzenia słoneczne. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest leczyć wiotkość skóry we wczesnym stadium, kiedy stan ten jest łatwiejszy do opanowania. Jeśli problem jest poważniejszy, konieczny może być chirurgiczny lifting twarzy.

Zabiegi laserowe mogą pomóc w napięciu luźnej skóry twarzy. Zabiegi laserowe wykorzystują ciepło do zwężenia włókien kolagenu i elastyny, co powoduje ujędrnienie konturów twarzy. Innym zabiegiem, który wygładza i napina zwiotczałą skórę są wypełniacze skórne. Te wstrzykiwane substancje wypełniają puste miejsca i podciągają twarz do góry.

Choć nie da się zapobiec starzeniu, można je opóźnić, prowadząc zdrowy tryb życia i ćwicząc. Poprawi to wygląd wiotkości skóry i zmniejszy szanse na jej pojawienie się w pierwszej kolejności. Jednak niektórych czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, nie da się wyeliminować poprzez zmianę stylu życia.

Inną opcją leczenia wiotkości skóry jest nieablacyjna radiofrekwencja. Zabieg ten wywołuje termiczne uszkodzenie skóry, co może stymulować neokolagenezę w głębokich warstwach skóry. Nie został on jednak szeroko przebadany i nie został zaakceptowany przez środowisko naukowe. Dlatego niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego przeglądu literatury w celu określenia, czy radiofrekwencja jest bezpieczna i skuteczna. Wszystkie analizowane badania były eksperymentalne, ale nadal istnieje potrzeba przeprowadzenia kontrolowanych badań nad tymi technologiami.

Inną skuteczną niechirurgiczną metodą leczenia wiotkości skóry jest peeling chemiczny. Metoda ta jest niedroga i wymaga niewielkiej konserwacji. Peeling chemiczny nie wspomaga produkcji kolagenu. Jednak sprawi, że skóra będzie wydawać się jędrniejsza i mniej obwisła. Rezultaty są widoczne, a zauważalną różnicę można zauważyć już po jednej sesji.

Wypełniacze skórne

Chociaż wypełniacze skórne są popularnym zabiegiem kosmetycznym, wiążą się z nimi pewne zagrożenia. Zastrzyki te mogą powodować zasinienia, zaczerwienienia i obrzęki. Nie są one rozwiązaniem trwałym, a Twoja skóra z czasem wróci do pierwotnego stanu. Jeśli jednak jesteś zadowolona z efektów zastrzyku, zawsze możesz wrócić na kolejne zabiegi.

Jedną z opcji jest poddanie się zabiegowi intensywnego światła pulsacyjnego, czyli IPL. Zabieg ten polega na wykorzystaniu energii świetlnej o wysokiej intensywności do podgrzania włókien kolagenowych w skórze. Powoduje to obkurczenie i napięcie włókien kolagenowych w skórze. Proces ten pobudza również produkcję nowego kolagenu, co może pomóc w poprawie objętości i tekstury skóry.

FDA ostrzega przed kupowaniem wypełniaczy skórnych bez recepty, ponieważ mogą one być zanieczyszczone chemikaliami lub organizmami zakaźnymi. Najlepiej jest zlecić wykonanie zabiegu licencjonowanemu pracownikowi służby zdrowia. Ci profesjonaliści będą również wiedzieć, jaki rodzaj wypełniacza skórnego najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb.

Wypełniacze skórne nie są również rozwiązaniem trwałym. Wyniki zanikają z czasem, gdy organizm metabolizuje wypełniacz. Jednak dobre nawyki pielęgnacyjne pomogą Ci przedłużyć efekty stosowania wypełniaczy skórnych. Poza wypełniaczami skórnymi istnieją inne możliwości leczenia, które pozwalają skorygować problemy związane z powierzchnią skóry. Na przykład zabiegi laserowe mogą pomóc w leczeniu blizn potrądzikowych.

Wypełniacze skórne są popularne w korygowaniu zwiotczałej skóry, zwłaszcza wokół twarzy. Mogą one również pomóc w wygładzeniu zmarszczek i drobnych linii oraz sprawić, że skóra będzie wyglądać młodziej. Zabiegi te są mało inwazyjne i niechirurgiczne.

Na rynku istnieje kilka wypełniaczy dermalnych, w tym kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze i odgrywająca główną rolę w jej nawilżeniu. Wypełniacze kwasu hialuronowego mogą działać przez sześć miesięcy lub dłużej i są powoli wchłaniane przez organizm.

Oprócz redukcji zmarszczek, niektóre wypełniacze skórne mogą również dodawać skórze objętości. Na przykład Juvederm Ultra XC to świetna opcja, aby dodać pełności cienkim ustom. Utrzymuje się on do roku i może nawet sprawić, że usta będą wyglądały na pełniejsze.

CoolSculpting

CoolSculpting jest popularnym zabiegiem niechirurgicznym, który może napiąć skórę bez konieczności wykonywania nacięć. Jest on zatwierdzony przez FDA do leczenia wiotkości skóry, co jest problemem wielu pacjentów, którzy przeszli utratę wagi i mają nadmiar tłuszczu i skóry. Jednak FDA nie zatwierdziła jeszcze procedury do leczenia innych obszarów, w tym cellulitu.

Chociaż CoolSculpting w przypadku wiotkości skóry nie napina skóry, usuwa uporczywe wybrzuszenia, poprawiając wygląd napięcia i jędrności skóry. Procedura ta poprawia również kontury ciała. Procedura ta, znana również jako kriolipoliza, nie wymaga operacji ani znieczulenia i może być wykonana szybko. Istnieje minimalny czas przestoju po CoolSculpting dla wiotkości skóry. Jest to również doskonała opcja dla pacjentów, którzy martwią się o posiadanie obwisłej skóry po przeprowadzeniu liposukcji lub innych podobnych procedur.

Chociaż CoolSculpting jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wiotkości skóry, nie jest odpowiedni dla wszystkich. Procedura jest odpowiednia tylko dla osób dorosłych, które są w granicach 20 funtów od ich pożądanej wagi, mają wybrzuszenie niechcianego tłuszczu i są ogólnie zdrowe. Jeśli nie jesteś pewien, czy CoolSculpting jest dla Ciebie, skontaktuj się z lekarzem, aby zaplanować bezpłatną konsultację. Lekarz oceni, czy kwalifikujesz się do zabiegu i pomoże Ci stworzyć plan leczenia dopasowany do Twojego budżetu i potrzeb. Zdrowa dieta i ćwiczenia są również ważne dla utrzymania zdrowej skóry i szczupłej talii.

Wyniki zabiegu CoolSculpting w przypadku wiotkości skóry są długotrwałe. Podczas jednej sesji może on zredukować do 25% tłuszczu. W przeciwieństwie do liposukcji, CoolSculpting jest procedurą zewnętrzną, więc można od razu wrócić do codziennych zajęć. Co więcej, nie ma żadnych długoterminowych skutków ubocznych i nie wiąże się z tym ból ani przestoje.

Procedura jest doskonałym wyborem do redukcji uporczywego tłuszczu, a w niektórych przypadkach może napiąć luźną skórę. Jego skuteczność rozciąga się również na szyję i okolice podprogowe, a także podbródek i szyję. Metoda ta jest niezwykle popularna ze względu na możliwość leczenia uporczywego tłuszczu bez inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

CoolSculpting to jeden z najskuteczniejszych dostępnych nieinwazyjnych zabiegów redukcji tłuszczu. Jego działanie polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych pod skórą. Organizm przetwarza następnie zamrożone komórki jako odpady, eliminując je w sposób naturalny. Proces trwa od ośmiu do dwunastu tygodni, ale wielu pacjentów widzi rezultaty już po czterech tygodniach.

Ultherapy

Jeśli jesteś w połowie lat 30-tych i zauważasz oznaki starzenia, możesz być dobrym kandydatem do Ultherapy w celu zmniejszenia wiotkości skóry. Procedura ta wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej do napinania skóry. Procedura ta jest zwykle wykonywana po liftingu twarzy lub liposukcji. Może być również stosowany do poprawy zwiotczenia szyi, kości szczęki i klatki piersiowej.

Procedura jest najlepsza dla osób w wieku 30 i 40 lat, u których występuje umiarkowana wiotkość skóry. Ponieważ proces produkcji kolagenu jest nadal aktywny u tych pacjentów, są oni idealnymi kandydatami do zabiegu. Ultherapy jest nieinwazyjny i zazwyczaj trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Pacjenci mogą oczekiwać, że szczytowe rezultaty będą widoczne po dwóch do trzech miesięcy od pierwszej sesji. Jednakże, niektórzy pacjenci mogą skorzystać z drugiej sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Ultherapy dla wiotkości skóry nie jest rozwiązaniem dla poważnych zwiotczeń skóry, ale może pomóc poprawić wygląd szyi i dekoltu. Ponieważ procedura buduje kolagen, może pomóc w rewitalizacji skóry nad piersiami. W rezultacie pacjenci powinni odczuć zauważalną poprawę elastyczności skóry w ciągu kilku miesięcy.

Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny. Spadek poziomu kolagenu powoduje, że skóra wydaje się obwisła. Ultherapy działa poprzez stymulację produkcji kolagenu, co pomaga napiąć skórę i sprawić, że wygląda młodziej. Procedura może być również stosowana do naprawy linii twarzy, które są wynikiem starzenia się.

Ultherapy dla wiotkości skóry jest bezpiecznym, skutecznym i zatwierdzonym przez FDA zabiegiem, który jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. Zabieg działa poprzez stymulację wzrostu kolagenu poprzez dostarczenie ciepła za pomocą fal ultradźwiękowych. Procedura ta trwa zwykle od trzydziestu do sześćdziesięciu minut i nie wymaga przestojów, więc można natychmiast wznowić codzienne czynności.

Wyniki są unikalne dla każdego pacjenta. Będą się one różnić w zależności od pacjenta, ale ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą zobaczyć wyniki w ciągu czterech do pięciu miesięcy od zabiegu. W zależności od stopnia wiotkości skóry, może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Podobne tematy