Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Ten zabieg redukuje nawet zaawansowany cellulit. Na czym polega Onda Deka?

zabieg onda

Obecnie mamy ogromny wybór niechirurgicznych zabiegów modelowania sylwetki. Jednym z zabiegów, który wyróżnia się na tle innych jest zabieg Onda, który działa w innowacyjnej technologii Coolwaves™. Oddziałuje na komórki tłuszczowe znajdujące się na różnych głębokościach, dzięki czemu jest skuteczny w usuwaniu miejscowej otyłości oraz redukcji celllulitu. Wyjaśniamy, na czym polega ta przełomowa technologia.

Czym jest zabieg Onda?

Zabieg Onda to nowoczesny system do modelowania sylwetki, który wykorzystuje opatentowaną technologię mikrofalową Coolwaves™. Jest to innowacyjne rozwiązanie do modelowania sylwetki, dostępne m.in. w Klinice Miracki w Warszawie – umożliwia spalanie opornej podskórnej tkanki tłuszczowej, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych i napina skórę. System ten można stosować na różnych obszarach ciała objętych cellulitem i miejscową otyłością, np. na brzuchu, biodrach, udach, ramionach, a także w okolicy podbródkowej. Platforma Onda jest jednym z najskuteczniejszych systemów modelowania sylwetki dostępnych obecnie na rynku.

Modelowanie sylwetki przy pomocy mikrofal

Zabieg Onda polega na stymulacji ciała za pomocą mikrofal Coolwaves™, które pobudzają komórkowe procesy metaboliczne. Wykazują one wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych oraz minimalne do wody, dzięki czemu nie powodują uszkodzenia naskórka.

Onda osiąga wyższe wyniki zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności w porównaniu z systemami opartymi na częstotliwości radiowej. Dzieje się tak, ponieważ mikrofale (2,45 GHz) generowane przez mikrofale Coolwaves™ selektywnie celują w podskórne komórki tłuszczowe i rozbijają błony komórkowe, prowadząc do śmierci komórek tłuszczowych. Innymi słowy, Onda celuje bezpośrednio w tkankę tłuszczową zlokalizowaną głęboko bez uszkadzania powierzchniowych warstw skóry. Około 80% energii generowanej przez system Onda trafia do zlokalizowanych cząsteczek tłuszczu w skórze właściwej, nie uszkadzając naskórka. Urządzenie stymuluje również produkcję nowych włókien kolagenowych, co powoduje napięcie i wygładzenie skóry.

Zabieg Onda rozbija włókniste pasma w tkance łącznej, które wypychają tkankę tłuszczową na powierzchnię i powodują efekt „pomarańczowej skórki” znanej jako cellulit. Jednocześnie głowica urządzenia o płytszym zasięgu oddziałuje na komórki tłuszczowe znajdujące się tuż pod skórą. To oraz stymulacja kolagenu w skórze sprawia, że zabieg ten jest wyjątkowo skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej.

Onda – zabieg na cellulit i tkankę tłuszczową

Efektem działania mikrofal jest „rozpuszczanie” komórek tłuszczowych w miejscowo zlokalizowanych złogach tłuszczu. Jednocześnie mikrofale zwiększają produkcję nowego kolagenu w tkance łącznej, przez co ujędrniają powierzchnię skóry, redukując jej wiotkość. Zabieg Onda jest skuteczny w usuwaniu nawet zaawansowanego cellulitu. Ostatecznym efektem terapii jest uzyskanie zgrabniejszej sylwetki oraz gładszej, napiętej, młodzieńczej skóry bez cellulitu.

Rezultaty widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się przez bardzo długi czas. Oczywiście dla uzyskania maksymalnych efektów należy poddać się serii zabiegów – ich liczbę i częstotliwość ustalisz podczas konsultacji wstępnej. Zazwyczaj seria składa się z 4-6 zabiegów, co zależy od grubości nagromadzonego tłuszczu, stopnia zaawansowania cellulitu oraz ogólnego stanu skóry. Komórki tłuszczowe uszkodzone podczas zabiegu Onda wchłaniają się stopniowo w wyniku naturalnych procesów metabolicznych, co może zająć do kilku tygodni i po tym czasie można zaobserwować optymalne efekty terapii.W razie innych pytań na temat redukcji cellulitu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy