Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czy żel na przebarwienia skóry pomaga na przebarwienia skóry?

Czy żel na przebarwienia skóry pomaga na przebarwienia skóry?

Ten produkt twierdzi, że pomaga zmniejszyć przebarwienia na skórze. Jeśli masz przebarwienia skóry, ważne jest, aby określić ich przyczynę, dzięki czemu można wybrać odpowiednie leczenie. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest zrozumienie, co powoduje przebarwienia w pierwszej kolejności i jak można zapobiec w przyszłości. Unikaj również stosowania produktów zawierających alkohol, glikol lub parafinę. Składniki te mogą być wysuszające dla skóry, przez co skóra staje się bardziej wrażliwa i podrażniona.

Pigment Gel Pro

Jeśli masz przebarwienia skóry spowodowane trądzikiem zapalnym, hormonami lub uszkodzeniami słonecznymi, możesz rozważyć zastosowanie PCA Skin Pigment Gel Pro. Ten preparat do stosowania miejscowego ma za zadanie zanikać te nieestetyczne plamy i chronić skórę przed powstawaniem nowych ciemnych plam. Działa szybko i może być łączony z zabiegami wykonywanymi w gabinecie, aby zapewnić kompletne rozwiązanie problemu przebarwień skóry. Pigment Gel Pro może zanikać niechciane plamy w ciągu zaledwie czterech tygodni i pomaga chronić skórę przed powstawaniem nowych plam.

Ta przełomowa formuła jest napędzana przez zastrzeżoną technologię PCA SKIN. Łączy w sobie cztery składniki o silnym działaniu, które pomagają zwalczać uporczywe przebarwienia. Składniki te to 4-butylorezorcynol, heksylorezorcynol oraz oczyszczony wyciąg z korzenia lukrecji. Wszystkie te składniki mają udowodnione klinicznie działanie redukujące ciemne plamy i chroniące skórę przed powstawaniem kolejnych. Zaawansowane składniki

Pigment Gel Pro współpracują ze sobą, aby pomóc zmniejszyć uporczywe przebarwienia – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu diyforyou.pl. Formuła zapobiega powstawaniu nowych ciemnych plam poprzez hamowanie melanogenezy. Heksylorezorcynol hamuje melanogenezę poprzez stymulację antyoksydacyjnego glutationu. Pomaga również zminimalizować przebarwienia poprzez zwalczanie utleniania i osadu.

Pigment Gel Pro pomaga w przebarwieniach skóry poprzez ochronę komórek skóry przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Zawiera synergiczną mieszankę związków z róży damasceńskiej, która chroni komórki skóry przed szkodliwymi czynnikami. Działa również w celu kontroli ekspresji markerów różnicowania się komórek i uszkodzeń DNA.

Działanie na skórę

Żele na przebarwienia skóry to świetny sposób na leczenie ciemnych plam i przebarwień skóry. Ten żel działa w celu zmniejszenia plam poprzez ich wyblaknięcie w czasie. Formuła zawiera składniki wolne od hydrochinonu. W testach klinicznych wykazano, że znacznie zmniejsza ciemne plamy w okresie czterech tygodni. Ponadto, pomógł poprawić ogólną jasność skóry. W badaniu klinicznym żel został przetestowany na 48 kobietach, które miały typy skóry Fitzpatricka I-VI i były w wieku od 18 do 86 lat.

Żel ten jest bezpieczny do stosowania na wszystkich typach skóry i ma minimalne skutki uboczne, gdy jest stosowany pod nadzorem dermatologa. Może być jednak nieskuteczny, jeśli jest stosowany na bardzo suchej lub wrażliwej skórze. Również długotrwałe stosowanie może powodować ciemnienie skóry. W związku z tym, istotne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi stosowania żeli do odbarwiania skóry przed podjęciem próby procedury.

Składniki

CP Skin Health Group opracowała zaawansowaną technologię, SynerPro Complex, która zawiera wysoce skuteczne składniki minimalizujące przebarwienia i zapobiegające powstawaniu nowych plam. Składniki te, Hexylresorcinol, Oczyszczony Ekstrakt z Korzenia Lukrecji oraz 4-Butylresorcinol, współpracują ze sobą w celu zwalczania osadów i utleniania, które powodują powstawanie przebarwień.

Phyto+ to skoncentrowany żel, który działa na przebarwienia skóry bez podrażnień. Łączy antyoksydanty z aminokwasów filagryny z ekstraktami botanicznymi, aby zmniejszyć ciemne plamy i promować jasną cerę. Ponieważ Phyto+ ma postać kojącego żelu, skutecznie nawilża skórę.

Opcje leczenia

Istnieje wiele opcji leczenia przebarwień skóry, w tym kremy miejscowe, leczenie laserowe i peelingi chemiczne. Chociaż żaden z nich nie jest trwały, mogą one poprawić głębokie zmarszczki i cienie pod oczami. Procedury te mogą trwać od 20 do 30 minut i powinny pozostawić skórę wyglądającą na pulchną i gładką. Zabiegi laserowe są również dostępne w przypadku przebarwień skóry i są jednym z najskuteczniejszych sposobów eliminacji pigmentacji, plam słonecznych i znamion. Zabiegi wymagają zazwyczaj kilku wizyt, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Przebarwienia skóry mogą również wystąpić po reakcji alergicznej na niektóre leki, zabieg chirurgiczny lub chemioterapię. Większość z nich jest nieszkodliwa, ale niektóre mogą zmienić się w nowotworowe. Jeśli obawiasz się, że Twoje znamię może być nowotworowe, powinieneś natychmiast zgłosić się do lekarza. Lekarz może zbadać Twoją skórę w poszukiwaniu oznak nieprawidłowych komórek, które mogłyby być odpowiedzialne za przebarwienie.

Niektóre sposoby leczenia przebarwień skóry są dostępne bez recepty. Możesz również zdecydować się na wizytę u dermatologa. Niektórzy dermatolodzy stosują peelingi chemiczne, microneedling lub inne metody leczenia różnych problemów skórnych. Konsultacja z lekarzem może być konieczna, jeśli przebarwienia skóry są na tyle poważne, że wpływają na codzienne życie.

Przebarwienia skóry to powszechna przypadłość. Powstają, gdy skóra produkuje zbyt dużo melaniny. Większość osób z ciemniejszą skórą jest bardziej narażona na wystąpienie tej choroby, ale może ona również dotyczyć osób przyjmujących niektóre leki i kobiet w ciąży. Powstałe plamy są zazwyczaj ciemniejsze niż otaczająca je skóra. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego stanu jest ochrona przed słońcem. Należy nosić krem z wysokim filtrem SPF i unikać długich okresów ekspozycji na słońce.

Niektóre opcje leczenia przebarwień skóry obejmują miejscowe retinoidy. Są one skuteczne w leczeniu przebarwień skóry, ale mogą zająć do sześciu miesięcy, aby zobaczyć jakiekolwiek prawdziwe wyniki. Leki te działają poprzez zwiększenie tempa złuszczania naskórka, co zmniejsza pigmentację. Lekarz może również zalecić peelingi chemiczne w celu usunięcia zmian pigmentowych. Substancje chemiczne stosowane w peelingach chemicznych są generalnie bezpieczne dla wszystkich typów skóry, choć pacjenci o ciemniejszej karnacji mogą wymagać dodatkowych zabiegów wstępnych.

W niektórych przypadkach przebarwienia mogą być spowodowane chorobą podstawową, taką jak stan zapalny skóry, wysypka lub infekcja. Inne przyczyny to leki, hormony i choroby ogólnoustrojowe. W takich przypadkach dermatolog omówi z Tobą możliwości leczenia i oceni przyczynę przebarwień.

Podobne tematy