Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czy usunięcie Varicocele jest bezpieczne?

Czy usunięcie Varicocele jest bezpieczne?

Embolizacja Varicocele jest częstym zabiegiem wykonywanym przez radiologów interwencyjnych. Wykonywany jest zazwyczaj przez szyję lub pachwinę. Przed zabiegiem na skórę nakładane jest znieczulenie miejscowe. Sterylne serwety są następnie obłożone wokół obszaru zainteresowania. Podczas zabiegu skóra i głębiej położone tkanki są zdrętwiałe, jednak pacjenci mogą nadal odczuwać dotykanie lub pchanie podczas zabiegu.

Embolizacja przezskórna

Embolizacja Varicocele jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem wykonywanym przez radiologa interwencyjnego. Podczas zabiegu do leczonej żyły wprowadzana jest mała igła. Obraz fluoroskopowy jest używany do prowadzenia cewnika do żyły docelowej – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu apartamente-baiamare.ro. Środek embolizujący jest umieszczany na końcu cewnika, a zabieg trwa na ogół około godziny.

Chociaż pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort bezpośrednio po zabiegu, zwykle ustępuje on w ciągu kilku miesięcy. Ból związany z embolizacją żylaków jest podobny do tego odczuwanego po operacji. Jednak pacjenci mogą nadal odczuwać żylaki w mosznie przez kilka miesięcy po zabiegu. Ponieważ żyły żylaków zostały chronicznie rozciągnięte, potrzeba czasu, aby skurczyły się z powrotem do normalnego rozmiaru. Przezskórna embolizacja w celu usunięcia i naprawy żylaków jest równie skuteczna jak zabieg chirurgiczny, a ryzyko infekcji jest znacznie mniejsze.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Okolica pachwiny jest znieczulana za pomocą małego opatrunku. Lekarz wprowadzi cewnik do żyły żylaka przy pomocy zdjęcia rentgenowskiego. Barwnik jest wstrzykiwany do żyły, aby zidentyfikować nieprawidłowe działanie żyły. Następnie przez cewnik umieszczane są małe metalowe cewki i roztwór sklerotyzujący. Ta blokada żyły varicocele uniemożliwi żyle wyciek krwi, a przepływ krwi powróci do normy.

Zazwyczaj pacjenci wracają do zdrowia w ciągu dnia lub dwóch, choć niektórzy mogą wymagać noclegu, aby odzyskać siły. Procedura może być powtarzana w razie potrzeby przez trzy miesiące. Większość planów ubezpieczeniowych pokrywa koszty tej procedury. Pacjenci, którzy zdecydują się na ten zabieg powinni omówić z lekarzem korzyści i ryzyko.

Mikrochirurgiczna warkocelektomia

Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest zabiegiem ambulatoryjnym, który usuwa żylaki z jąder. Może zapobiec gromadzeniu się płynu wokół jąder i może być wykonany tego samego dnia. Jest uważany za bezpieczny w porównaniu z innymi podejściami chirurgicznymi do usuwania żylaków. Wiąże się jednak z ryzykiem.

Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest wykonywana przy użyciu specjalistycznego sprzętu mikrochirurgicznego, w tym mikroskopu stereoskopowego i platformy robotycznej Da-Vinci. Operacja jest bezpieczna i skuteczna. Odsetek nawrotów jest niski. Jej wskaźnik powodzenia jest podobny do wskaźnika powodzenia nieoszczędnych napraw nadpęcherzowych.

Metoda ta jest bezpieczniejsza niż tradycyjna operacja otwarta, ale wymaga większych umiejętności. Ryzyko zmniejsza się dzięki zastosowaniu ultrasonografii mikro-Dopplerowskiej i przestrzeganiu podstawowych zasad chirurgicznych. Procedura ta charakteryzuje się niską częstością występowania uszkodzenia tętnicy jądrowej. Mimo to przed jej wykonaniem należy ocenić pacjentów w celu określenia poziomu ryzyka i korzyści.

Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest wysoce skuteczna w leczeniu niepłodności męskiej. Zabieg poprawia jakość nasienia, znacznie zwiększając szanse na poczęcie. Zabieg może również poprawić czynność jąder. Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest bezpieczna dla większości pacjentów i charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zachorowalności.

Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest bezpieczna i skuteczna i stanowi złoty standard w leczeniu żylaków powrózka nasiennego. Zabieg chirurgiczny jest procedurą ambulatoryjną i umożliwia większości pacjentów osiągnięcie optymalnej płodności. Technika jest bezpieczna i skuteczna, a autorzy nie deklarują konfliktu interesów.

Mikrochirurgiczna warkocelektomia jest zabiegiem ambulatoryjnym polegającym na podziale żył żylaków. Zabieg trwa od 40 minut do dwóch godzin. Pacjent jest zwykle monitorowany przez kilka dni po zabiegu.

Warkocelektomia laparoskopowa

Warkocelektomia laparoskopowa jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia żylaków. Jest mniej inwazyjna niż otwarte podwiązywanie żył spermatycznych, wymaga minimalnego dyskomfortu i krótkiego pobytu w szpitalu. Pacjenci szybko i w pełni wracają do zdrowia po zabiegu. Ponadto nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego.

Zabieg jest wysoce bezpieczny i charakteryzuje się bardzo niskim wskaźnikiem powikłań. Czas powrotu do zdrowia po zabiegu jest krótki, a większość pacjentów może od razu wrócić do normalnej aktywności. Metoda ta jest również bardzo skuteczna w leczeniu przeciwległego varicocele. Oprócz laparoskopowej warkocelektomii, podwiązanie naczyń spermatycznych jest częstym sposobem leczenia żylaków.

Zwiększone powiększenie laparoskopowej varicocelectomii pozwala lekarzom na dokładniejszą identyfikację naczyń. Ponadto zabieg jest bezpieczny nawet wtedy, gdy pacjent przeszedł wcześniej operację w pachwinie. Warkocelektomia laparoskopowa może być również wykonywana w przypadku żylaków obustronnych, aby uniknąć konieczności wykonywania dodatkowych nacięć.

Żylaki to częste schorzenie charakteryzujące się powiększeniem niektórych żył w mosznie. Zwykle dotyczy lewego jądra, choć może dotyczyć również prawego. Gdy varicocele jest pozostawiony bez leczenia, może prowadzić do problemów z płodnością i bólu. W przypadku poważnych powikłań może być konieczne leczenie chirurgiczne.

Chociaż istnieją pewne zagrożenia związane z tą procedurą, to jednak występuje mniejsza częstość występowania krwawienia, zakażenia i powikłań pooperacyjnych. Czas operacji jest znacznie krótszy niż w przypadku otwartej warkocelektomii. Pacjenci przebywają w szpitalu zwykle około 32+7 godzin. Efektem zabiegu jest zmniejszenie wielkości varicocele o 50%. U sześciu pacjentów istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia hemo-peritoneum.

Procedura laparoskopowa zmniejsza liczbę nacięć, a odsetek nawrotów jest niższy niż w przypadku otwartej varicocelektomii. Należy jednak pamiętać, że zabieg laparoskopowy może powodować niewielkie powikłania pooperacyjne.

Niechirurgiczne środki w leczeniu varicocele

Istnieje kilka niechirurgicznych metod leczenia varicocele. Środki niechirurgiczne obejmują wsparcie moszny i ibuprofen. Naprawa chirurgiczna jest zalecana w cięższych przypadkach lub gdy zawodzą środki niechirurgiczne. Zabieg ten wymaga znieczulenia ogólnego, ale czas rekonwalescencji jest zwykle krótszy niż 24 godziny. Pacjenci często mogą wrócić do pracy tego samego dnia.

Zabiegi niechirurgiczne są mniej inwazyjne i nie wymagają pobytu w szpitalu ani znieczulenia ogólnego. Oferują porównywalne wyniki do operacji, ale mają znacznie niższy wskaźnik nawrotów. Szpital św. Anny w Turynie we Włoszech od dziewięciu lat zaleca to leczenie mężczyznom cierpiącym na varicocele. Miejmy nadzieję, że dostępność niechirurgicznych opcji w Stanach Zjednoczonych zwiększy świadomość tego schorzenia.

Do niechirurgicznych procedur w przypadku varicocele należy embolizacja żylaków. Ta małoinwazyjna procedura polega na użyciu cienkiego cewnika, który jest wprowadzany do żyły. Lekarz używa następnie barwnika kontrastowego, aby zobaczyć żyły w bezpośrednich szczegółach. To pomaga lekarzowi wskazać obszar żyły, który wymaga embolizacji. Podczas zabiegu lekarz może umieścić w żyle balon, cewkę lub środek sklerotyzujący. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w czasie krótszym niż pół godziny. Pacjenci często natychmiast odczuwają ulgę w bólu.

Zabiegi chirurgiczne są nadal najczęstszym sposobem leczenia żylaków powrózka nasiennego. Zabiegi chirurgiczne mogą być wykonywane przy użyciu technik laparoskopowych, robotycznych lub mikrochirurgicznych. Stosowana technika różni się w zależności od poziomu anatomicznego moszny. Działania niechirurgiczne mogą być również wykonywane, gdy zawiodą metody leczenia zachowawczego.

Jeśli występują objawy varicocele, lekarz może wykonać badanie ultrasonograficzne w celu rozpoznania schorzenia. Jednak lekarz może nie być w stanie rozpoznać tego schorzenia bez przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego. Badanie ultrasonograficzne może być również potrzebne do wykluczenia guza lub zablokowania żyły nasiennej. Leczenie chirurgiczne żylaków jest konieczne tylko wtedy, gdy choroba zagraża życiu.

Ryzyko operacji żylaków

Operacja żylaków jest opcją usunięcia żylaków, które zablokowały przepływ krwi do jąder. Zabieg wykonywany jest przez nacięcie w pachwinie i może być przeprowadzony jako procedura jednodniowa lub w znieczuleniu ogólnym. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ale istnieją pewne zagrożenia związane z tego typu operacją, w tym krwawienie, zakażenie i ewentualna blizna.

Żylaki nie zagrażają życiu, ale mogą świadczyć o większym problemie w jamie brzusznej. Jeśli znajdują się po prawej stronie, bardziej prawdopodobne jest, że są spowodowane guzami lub naroślami niż żylakami. Jeśli żylaki nie zmniejszają się podczas leżenia, mogą być spowodowane nieprawidłowościami w ścianie brzucha lub w tętnicach doprowadzających krew do jąder.

Wskaźniki nawrotów po operacji varicocele wahają się od jednego do dwóch procent. Niektórzy eksperci uważają, że te wskaźniki nawrotów są związane z kolateralizacją żył cremasteric lub pominięciem mniejszych żył, które mogą ulec zarośnięciu po operacji. W takich przypadkach może być zalecana powtórna operacja żylaków lub embolizacja radiologiczna.

W rzadkich przypadkach nawrót żylaków może wpływać na płodność i jakość nasienia. Nawracające żylaki mogą również uszkodzić tętnicę jądrową, powodując uszkodzenie tego ważnego narządu. Na szczęście stan ten jest uleczalny i może radykalnie poprawić szanse mężczyzny na zajście w ciążę.

Sam zabieg jest zazwyczaj procedurą ambulatoryjną, trwającą kilka godzin. Dzień przed zabiegiem pacjent musi wykonać kilka podstawowych czynności przygotowawczych, w tym ogolić pachwiny, mosznę i podstawę penisa. W tym czasie ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących postu przed zabiegiem.

Podobne tematy