Trendy Piękna

Kliniki medycyny estetycznej zyskują na popularności, oferując różnorodne zabiegi, od botoksu po lasery, od liposukcji po lifting twarzy.

Czego nie należy jeść przy nierównym odcieniu skóry?

Czego nie należy jeść przy nierównym odcieniu skóry?

Jeśli chcesz poprawić koloryt swojej skóry, powinnaś włączyć do diety różnorodne pokarmy, które są bogate w składniki odżywcze. W szczególności, powinnaś spożywać pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega, witaminy i minerały. Niektóre z tych pokarmów to awokado, które jest bogate w zdrowe tłuszcze, które pomagają organizmowi wchłaniać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i wspierają wzrost komórek. Awokado zawiera również kwasy tłuszczowe Omega-3, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny.

Mleko i jogurt

Mleko i jogurt mogą sprawić, że Twoja skóra będzie nierówna, ale nie są to jedyne składniki, których powinnaś unikać, jeśli chcesz osiągnąć bardziej wyrównany koloryt skóry. Te dwa produkty mleczne zawierają probiotyki, które mogą pomóc przywrócić skórze zdrową równowagę pH. Taka równowaga pH sprzyja powstawaniu zdrowych komórek skóry, zapobiega gromadzeniu się bakterii na jej powierzchni i utrzymuje nawilżenie skóry. Jednak zbyt duża ilość jogurtu lub mleka może spowodować wzrost poziomu pH skóry, co może spowodować więcej szkód niż pożytku. Maseczka do twarzy zawierająca jogurt i cytrynę może pomóc uregulować ten wzrost pH i wyrównać koloryt cery.

Mleko i jogurt zawierają selen, składnik odżywczy, który jest korzystny dla Twojego zdrowia i pomaga zmniejszyć pigmentację. Ten składnik odżywczy jest niezbędny do reprodukcji i chroni Twoją skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i infekcjami. Zawiera również fosfor, który jest pomocny w budowaniu silnych kości i zębów. Ma również potas, który pomaga zrównoważyć sód i wspiera prawidłowe funkcje komórkowe.

Miód

Chociaż miód jest ogólnie uważany za bezpieczny do stosowania na skórę, może powodować reakcje u niektórych osób – te dane są udostępnione przez portal hetpecsetes.hu. Przed użyciem miodu na skórę należy przeprowadzić test płatkowy, aby sprawdzić, czy nie występują reakcje alergiczne. Miód jest lepki i może przyciągać kurz i pogarszać warunki skórne. Upewnij się, że kupujesz miód organiczny, aby uniknąć tych zagrożeń. Ważne jest również, aby przestrzegać odpowiedniej metody przechowywania miodu. Miód przechowywany zbyt długo spowoduje, że skrystalizuje się i straci swój smak.

Miód zawiera właściwości antybakteryjne i może hamować wzrost mikrobów, które mogą powodować trądzik i inne infekcje skóry. Zawiera również enzymy, aminokwasy, minerały i witaminy, które mogą poprawić stan Twojej skóry. Jest również dobry do leczenia drobnych oparzeń i innych problemów skórnych.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry, które wygładzają i rozjaśniają skórę. Pomaga on również usunąć zatykające pory martwe komórki skóry, dzięki czemu cera staje się bardziej przejrzysta. Kwas ten może również spłycać ciemne plamy i przebarwienia. Jest stosowany do poprawy wyglądu skóry i może również pomóc w usunięciu blizn potrądzikowych.

Kwas glikolowy jest stosowany głównie w peelingach chemicznych, ale można go również znaleźć w produktach oczyszczających, maseczkach i serum. Większość produktów dostępnych bez recepty zawiera więcej niż 30 procent kwasu glikolowego. Wyższe stężenia są stosowane w peelingach chemicznych przez dermatologów. Innym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry jest retinol, który pochodzi z witaminy A.

Soda oczyszczona

Jeśli Twoja skóra ma nierówny koloryt, powinnaś unikać spożywania sody oczyszczonej. Chociaż ma ona właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, może również wysuszać skórę. Dlatego przed nałożeniem sody oczyszczonej na twarz powinnaś użyć kremu nawilżającego. Dodatkowo należy unikać używania jej zbyt często, ponieważ może podrażnić skórę. Aby utrzymać zdrową skórę, możesz zamiast tego spróbować toniku z octu jabłkowego.

Podczas gdy niektórzy ludzie wierzą, że soda oczyszczona jest zła dla skóry, niektórzy uważają, że jest to pomocne leczenie punktowe trądziku. To dlatego, że ma poziom pH dziewięć, który jest alkaliczny. Podczas gdy chcesz utrzymać pH skóry na poziomie lekko kwaśnym 5,5, soda oczyszczona zakłóci tę równowagę pH i może spowodować wybuch skóry. Jeśli masz poważną chorobę skóry, powinieneś porozmawiać z lekarzem przed użyciem sody oczyszczonej na twarzy.

Oliwa z oliwek

Jeśli masz bardzo nierówny koloryt skóry, oliwa z oliwek może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Jest ona jednak doskonałym emolientem, antyoksydantem i środkiem przeciwzapalnym. Jest niezwykle korzystna dla skóry suchej i może zmniejszyć widoczność plam starczych, drobnych linii i zmarszczek. Jest również bezpieczna dla większości rodzajów skóry. Oliwa z oliwek nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych i jest przyjazna dla wegan.

Jeśli chcesz poprawić koloryt swojej skóry, oliwa z oliwek jest świetnym rozwiązaniem. Zawiera ona jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezwykle korzystne dla skóry. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają nawilżać skórę i zwalczać wolne rodniki, a także mają wiele innych korzyści.

Podobne tematy